آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۵

 • چک‌لیست جهانی انتخاب شهردار

  دنیای‌اقتصاد: پارلمان‌های محلی در شهرهای جهان، هنگام برگزاری انتخابات شهرداری با هر یک از دو سبک انتخاباتی –چه مستقیم با رای مردم و چه غیرمستقیم توسط شورا- معمولا یکسری «اصول و کنترل‌های نظارتی» برای مهم‌ترین رویداد شهری قائل هستند که اطلاع از آن توسط پارلمان شهری پایتخت می‌تواند «رضایت حداکثری» شهروندان تهرانی از «تبعات» تصمیم روز یکشنبه شورای شهر تهران را تضمین کند.
 • پلان مالی برای شهر تهران

  دنیای‌اقتصاد: سرپرست شهرداری تهران با تشریح «۲+۴» چالش پایتخت که بخشی از آن به مطالبات شهروندان و بخشی به ساختار مدیریت شهری مربوط می‌شود، جزئیات یک نقشه مالی برای اداره پایتخت را تشریح کرد. سمیع‌الله حسینی‌مکارم با اشاره به مشکلاتی همچون ترافیک، آلودگی، آسیب‌های اجتماعی و تاب‌آوری پایین شهر در برابر حوادث غیرمترقبه اعلام کرد: در حوزه حمل‌و‌نقل، برای توسعه وسایل نقلیه عمومی و کاهش ترافیک، تمرکز بر ۴ محور اولویت دارد.
 • انکار ابر ترافیک پنج‌شنبه تهران

  دنیای اقتصاد: پنج‌شنبه هفته گذشته، اولین آخر هفته سال جاری بود که مطابق با ضوابط طرح ترافیک سال ۹۷، طرح زوج و فرد در معابر و بزرگراه‌های پایتخت اجرایی نشد. وضعیت ترافیک معابر و خیابان‌های شهر در همین اولین پنج‌شنبه مشخص کرد که این تصمیم برای آخر هفته‌های بعدی نمی‌تواند قابل استمرار باشد.
 • طرح مقابله با آلودگی آب تهران

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام به جریان افتادن طرح مقابله با آلودگی منابع شرب تهران به تشریح مسوولیت‌های وزارت راه و شهرسازی در این رابطه پرداخت و اعلام کرد: اجرای این طرح با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انجام می‌شود. محمدسعید ایزدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: مردادماه سال ۹۴ شورای‌عالی امنیت ملی، موضوع طرح مقابله با آلودگی منابع آب شرب تهران را بررسی کرد و در همین رابطه، به وزارت راه و شهرسازی ماموریت داد به‌منظور جلوگیری از آلودگی منابع آب شرب تهران، طرح ساماندهی برای پنج حوزه آبخیز شهر تهران را آماده کند.
 • تحلیل بازار مسکن سال ۹۷

  وضعیت برجام، نرخ سود سپرده‌های بانکی، وام خرید مسکن، نرخ دلار و طلا، برنامه‌های دولت و... چه تاثیراتی بر بازار مسکن خواهند داشت؟ آیا عواملی همچون قدرت خرید خانوار و حجم خانه‌های خالی می‌تواند رونق بازار مسکن را متوقف کند؟
 • دوگانگی قیمتی در بازار مسکن لوکس

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ در مقطع زمانی فعلی با نوعی دوگانگی قیمتی مواجه شده است.

بیشتر