آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۳

 • اهرم نجات مسکن از محاصره روانی

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات مسکن با یک اهرم قابل‌کنترل توسط خریداران می‌تواند از محاصره دو عنصر روانی نجات یابد. این بازار از ابتدای امسال به‌دلیل «توهم فروشنده‌ها» و «تردید خریداران به آینده»، شرایطی متفاوت از ماه‌های پایانی ۹۶ را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که خرید و فروش با شدت کمتری از ماه‌های ابتدایی رونق در جریان است. هرچند متغیرهای بیرونی در تقویت عناصر روانی ضدرونق نقش داشته است، اما فروکش‌کردن تقاضای هیجانی و تاثیر آن بر تثبیت قیمت می‌تواند به اوج‌گیری دوباره معاملات مسکن منجر شود.
 • تغییرات ریز در پیک ترافیک

  دنیای اقتصاد: طی ۴ روز سپری شده از آغاز اجرای طرح ترافیک جدید تهران، تغییرات ریز در حجم تردد خودروها دست‌کم در بازه زمانی اوج ترافیک محسوس بوده است.
 • مذاکره مشروط با نظام مهندسی

  وزیر راه و شهرسازی با درخواست رئیس سازمان نظام مهندسی برای مذاکره مشترک بر سر اصلاحات نظام مهندسی ساختمان مشروط به رعایت ۶ ملاحظه عمده، موافقت کرد.
 • تدوین برنامه عملیاتی واکنش اضطراری زلزله

  با رای اعضای شورای شهر تهران، شهرداری ملزم به تدوین برنامه عملیاتی واکنش اضطراری برای مقابله با زلزله شد. زهرا صدراعظم‌نوری رئیس کمیسیون سلامت، در تشریح این طرح گفت: همواره در شهر تهران امکان بروز رخدادهای پیش‌بینی‌نشده‌ای وجود دارد که ضرورت دارد شهرداری تهران برای مقابله با حوادث همواره آمادگی برای واکنش را داشته باشد. وی با تاکید بر اهمیت آمادگی برای مقابله با حوادثی همچون زلزله در ساعات اولیه وقوع بحران اعلام کرد: باتوجه به این ضرورت از شهرداری خواسته شد تا برنامه عملیاتی مقابله با زلزله در ۷۲ ساعت ابتدایی وقوع را تهیه و به شورا ارائه کند.
 • رقابت «مکارم» و «افشانی» برای بهشت

  دنیای اقتصاد: با رای ۲۱ عضو شورای شهر تهران به دو نامزد مرحله نیمه‌نهایی، روز یکشنبه هفته آینده سمیع‌الله حسینی‌مکارم یا محمدعلی افشانی کلیددار بهشت خواهند شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر