آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۲

 • سنگ محک انتخاب شهردار

  دنیای اقتصاد: اعضای شورای شهر تهران امروز از بین ۵ نامزد شهرداری، به دو نفر برای ورود به مرحله نهایی انتخاب، رای می‌دهند. نامزدها طی دو روز اخیر برنامه‌های خود را برای اداره پایتخت، در صحن شورا ارائه کردند؛ اما به رغم تشابه حداکثری بین «نگاه» نامزدها به مشکلات کهنه شهر و همچنین نزدیکی «وعده‌ها» به هم، اغلب برنامه‌ها حاوی یک نقطه مبهم است که شورا در صورت شناسایی آن، می‌تواند به‌دور از جهت‌گیری سیاسی، فرد اصلح را انتخاب کند. «سنگ محک» انتخاب شهردار تهران در ۹ پرسش کلیدی از کاندیداها خلاصه می‌شود.
 • چالش‌های تلویزیون‌های شهری غیراستاندارد در ایران

  گروه بنگاه‌ها: یک کارشناس تلویزیون‌های شهری با اشاره به نبود شاخص‌های استاندارد برای انتخاب این نوع تلویزیون‌ها در کشور از بی توجهی به آلودگی‌های تصویری ناشی از تلویزیون‌های شهری غیر استاندارد، انتقاد کرد.
 • امتیاز مضاعف خریداران کلنگی

  دنیای اقتصاد: خریداران آپارتمان‌های کلنگی در بازار مسکن اگرچه از مزایای واحدهای نوساز و تازه‌ساز محروم هستند، اما در عین حال با تملک این قبیل آپارتمان‌ها، از امتیاز «قدرالسهم» در وقت ساخت‌وساز برخوردار می‌شوند و در آینده نزدیک چشم‌انداز کسب سود بیشتری نسبت به مالکان واحدهای نوساز دارند.
 • کدام وام مسکن «۱۵ ساله» شد؟

  دنیای اقتصاد: در حالی که سه روز قبل معاون وزارت راه و شهرسازی از افزایش طول دوره بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم در بافت فرسوده خبر داده بود، دیروز بانک مسکن اعلام کرد طول دوره بازپرداخت وام مسکن از محل خرید اوراق در بافت‌های فرسوده افزایش یافته است.

بیشتر