آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۰۴

 • بازیگران جدید حمل‌ونقل شهری

  دنیای اقتصاد: شبکه حمل‌ونقل عمومی شهرها در گروهی از کشورهای توسعه‌یافته، از مرحله پوست‌اندازی عبور کرده و با ۴ تحول در ارائه خدمات به مسافران درون‌شهری روبه‌رو شده است.
 • آغاز طرح «خانه-مسافر» در ۱۱۰ روستا

  بنیاد مسکن جزئیات تازه‌ای از اجرای طرح «خانه-مسافر» در سال ۹۷ را اعلام کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در سال ۹۷ براساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در ۱۱۰ روستای هدف گردشگری این طرح اجرا خواهد شد که در واقع صورت عملیاتی طرحی است که پیش از این به منظور حمایت از گردشگری روستایی در روستاهای برخوردار از ظرفیت‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری مورد توجه قرار گرفته بود. طرح خانه-مسافر براساس اعلام قبلی مسوولان بنیاد مسکن طرحی است که در روستاهای با ظرفیت توسعه گردشگری به اجرا درخواهد آمد تا علاوه بر فراهم شدن امکان اشتغال روستاییان، اجرای طرح‌های عمران و آبادانی روستا نیز با سرعت بیشتری انجام شود.
 • پیش‌فروش آپارتمان‌های لوکس در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: همزمان با روزهای پایانی فروردین ماه شماری از سازنده‌های مسکن لوکس در تهران نسبت به عرضه واحدهای در حال تکمیل یا آماده خود به بازار مسکن اقدام کرده‌اند.
 • بررسی دوباره گزینه‌های قبلی شهرداری تهران

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه برای انتخاب شهردار تهران افرادی که در گذشته به‌عنوان گزینه‌های تصدی این سمت از سوی شورا مطرح شده بودند، در فضای جدید بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: قطعا شورا برای انتخاب شهردار تهران شاخص‌های قبلی را مدنظر قرار می‌دهد.
 • احتمال تمدید طرح ترافیک ۹۶ تا نیمه اردیبهشت

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نحوه شارژ حساب شهروندی در طرح ترافیک جدید را تشریح کرد و گفت: اگر عده زیادی از شهروندان نتوانند تا پایان فروردین نسبت به ثبت‌نام در سامانه طرح ترافیک ۹۷ اقدام کنند، نسبت به تمدید ۱۰ روزه یا دو هفته‌ای مجوزهای سال ۹۶ اقدام خواهیم کرد.

بیشتر