آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۰۳

 • ۱۰ ویژگی نسل نو شهرهای جدید

  دنیای اقتصاد: تجربه کشور پیشرو در برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری برای «شهرهای جدید هوشمند»، به مدیران وزارت راه و شهرسازی ارائه شد. نسل نو شهرهای جدید مطابق استانداردهای «شهر هوشمند» باید ۱۰ ویژگی داشته باشد. اولین گام، نیازسنجی جمعیتی - کشش تقاضای سکونتی در منطقه مورد نظر برای احداث شهر جدید - است. همچنین خدمات شهری و مراکز شغلی در «شهر هوشمند» بر پایه فناوری‌های نوین و استارت‌آپ‌ها استوار است. مدل‌های متفاوت تامین مالی برای انواع ساخت‌و‌سازها و خرید مسکن نیز ویژگی‌های دیگر یک «شهر هوشمند» است.
 • قسط‌شمار وام مسکن

  دنیای اقتصاد: بانک عامل بخش مسکن امکان محاسبه میزان اقساط انواع تسهیلات و سرجمع سود پرداختی پس از اتمام مدت بازپرداخت هر یک از وام‌های قابل پرداخت به متقاضیان را برای عموم مردم فراهم کرده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، امکان محاسبه اقساط در سایت رسمی بانک عامل بخش مسکن برای عموم مردم اعم از وام‌گیرندگان و کسانی که ممکن است در آینده قصد استفاده از تسهیلات این بانک را داشته باشند، فراهم است.
 • دو رفتار متفاوت خریداران مسکن در بازار کنونی

  دنیای اقتصاد: عمده معاملات مسکن در تهران که از ابتدای فروردین ماه تاکنون انجام و در سامانه رسمی مربوطه از سوی مشاوران املاک ثبت شده، متعلق به واحدهای تا ۳۰۰ میلیون تومانی بوده و این در حالی است که بسیاری از متقاضیان مسکن با بودجه‌های بیشتر، بازار را موقتا ترک کرده‌اند.
 • اثر استعفا بر طرح ترافیک ۹۷

  دنیای اقتصاد: احتمال اجرای سناریوی میانه در زمینه اجرای طرح ترافیک جدید تهران پس از استعفای شهردار و تعیین سرپرست قوت گرفت.
 • ویژگی ممتاز پروژه‌های عمرانی جدید

  معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه دوره اجرای پروژه‌ها با حداکثر عارضه گذشته است گفت: ویژگی پروژه‌های جدید عمرانی این است که در آنها منافع بلندمدت شهروندان و ارزیابی‌های زیست‌محیطی لحاظ می‌شود و بدون تردید در آنها منافع بلندمدت شهروندان در نظر گرفته می‌شود.به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که نگاه «حداقل عارضه و حداکثر بهره‌وری» را در طرح‌های عمرانی شهر تهران حاکم کنیم و به‌سمت انضباط و شفافیت هزینه‌های تمام شده پروژه‌ها و مکانیزم‌هایی که ما را به این اهداف می رساند، در حرکت باشیم. وی با اشاره به اینکه در نظر گرفتن این عوامل مهم را در پروژه مهم بزرگراه شهید شوشتری می‌توان دید، افزود: درحال حاضر اصلی‌ترین چالش ما در این بزرگراه، مسائل زیست محیطی بوده و اولویت ما جلوگیری از هرگونه آسیب پارک ملی سرخه‌حصار است.
 • مراکز معاینه فنی فعال در عید مبعث

  اسامی مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران که در روز شنبه ۲۵ فروردین همزمان با عید مبعث که تعطیل رسمی است، فعال هستند، اعلام شد. به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران، مراکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران، دماوند و خاوران در روز شنبه بین ساعت ۷ تا ۱۴ به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند. همچنین مراکز الغدیر، سراچ و امام رضا(ع) در ساعات ۸ تا ۱۴ این روز فعال هستند. مرکز معاینه فنی آبشناسان نیز از ساعت ۹ تا ۲۲ فعال بوده و امکان مراجعه به آن همزمان با تعطیلی عید مبعث فراهم است. شهروندان می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ از آخرین وضعیت مدت انتظار و طول صف در مراکز مطلع شوند.
 • بازپس‌گیری ۱۳۰ هکتار از اراضی عباس‌آباد

  مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد از انجام مراحل حقوقی برای بازپس‌گیری ۱۳۰ هکتار اراضی عباس‌آباد از بنیاد مستضعفان خبر داد. به گزارش شهرنوشت، محمدحسین حجازی ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه اراضی عباس‌آباد ۵۶۰ هکتار وسعت دارد که بخش‌هایی از آن در سال‌های دور در اختیار برخی از نهادها قرار گرفته است، گفت: یکی از این نهادها بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که حدود ۱۳۰ هکتار از اراضی عباس‌آباد در محدوده میدان آرژانتین را در اختیار داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر