آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۰۲

 • دو گردنه پایتخت در گذار از «نجفی»

  دنیای اقتصاد: درخواست پایان کار ۲۲۶ روزه محمدعلی نجفی در ساختمان بهشت تایید شد. ۱۵ عضو پارلمان محلی پایتخت روز گذشته به دومین نامه استعفای شهردار تهران رای مثبت دادند و معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران را به‌عنوان سرپرست موقت اداره شهر تا زمان انتخاب شهردار هفدهم انتخاب کردند.
 • قراردادها در اتاق شیشه‌ای

  دنیای اقتصاد: وعده «شهرداری شیشه‌ای»، سرانجام با رونمایی از سامانه شفافیت شهرداری تهران محقق شد. روز گذشته جزئیات بیش از ۳۰۰ قرارداد کلان شهرداری که از شهریور پارسال تاکنون منعقد شده، با هدف اطلاع‌رسانی عمومی، در یک سامانه اینترنتی منعکس شد. اطلاعات کلیدی از قراردادهای بالای یک میلیارد تومان‌ مربوط به مناطق ۲۲‌گانه یا واحدهای تابعه شهرداری، در سامانه «شفافیت شهرداری تهران» درج شده؛ به‌طوری‌که موضوع قرارداد، ارزش آن و همچنین مشخصات پیمانکار مربوطه قابل رویت است. این مسیر مقابله با فساد شهری، با افشای قراردادهای واگذاری‌ املاک کامل می‌شود.
 • پیش‌بینی مثبت از بازار مسکن ۹۷

  وزیر راه و شهرسازی با اعلام رشد ۷ درصدی مسکن در سالی که گذشت، پیش‌بینی کرد این رشد در سال ۹۷ به شکل فزاینده ادامه یابد.
 • کلاس آموزشی برای انتقال پایتخت

  تجربیات کره‌جنوبی در زمینه انتقال پایتخت اداری با برگزاری یک همایش دو روزه در تهران که از دیروز آغاز شد، ارائه می‌شود تا متولیان مسکن و شهرسازی در ایران در اتخاذ تصمیمات جدید بتوانند از این تجربیات استفاده کنند.
 • وابستگی شهرداری به منابع استقراضی

  نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال ۹۶ شاهد وابستگی شهرداری به وام و منابع استقراضی هستیم، گفت: ۴۲ درصد از منابع اداره شهر و شهرداری در نیمه اول امسال از این محل تامین شده است.

بیشتر