آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۷۳

 • درس زمستانی از شهرداران موفق

  آناهیتا پولاد
  دنیای اقتصاد: شهرداران موفق جهان برای «غافلگیر نشدن» در روزهای برفی و همچنین «دچار نشدن» به توجیه ناکامی‌های احتمالی عوامل برف‌روب، به سبک خاصی از اداره شهرها در فصل زمستان متعهد و پایبند هستند.
 • ریشه‌یابی متفاوت سقوط هواپیما

  علی بیت‌اللهی دکترای ژئوفیزیک از دانشگاه مسکو
  حادثه هواپیمای یاسوج، دگرباره موجی از اندوه و تالم را در فضای غمبار ایران عزیز، فرازی دوباره داد. جا دارد که به همه خانواده‌هایی که عزیزان خود را دراین حادثه از دست دادند تسلیت بگوییم، اما، بسیار پسندیده است در همین فضای غلبه احساسات، که از سویی دیگر، بستر اوج‌گرفته‌ای را هم فراهم می‌کند برای نگاه کلان به وضعیت موجود و اندیشیدن درباره این سوال که «مشکل ما دقیقا کجاست؟» و ارزیابی‌های منطقی و در پی آن قضاوت بخردانه‌ای هم از این حادثه و حوادث قبلی مانند پیامد تخریب و تلفات زلزله‌ها، فروریزش ساختمان پلاسکو، حوادث رانندگی، آلودگی کشنده هوا، فرونشست زمین و ازبین رفتن دشت‌ها و کشاورزی کشور، ریزگردها، خشک شدن دریاچه ارومیه و سایر تالاب‌ها و... نیز به‌عمل آوریم، شاید این سانحه غمناک، نقطه شروعی باشد برای آغاز رفتار مستمر و منطقی در خصوص کاهش ریسک انواع مخاطرات در کشور و ساختن محیطی ایمن برای ساکنان این مرز و بوم و آیندگانش.
 • توصیه مشاوران املاک به خریداران

  دنیای اقتصاد: همزمان با آغاز آخرین ماه از سال‌جاری، اگرچه حجم معاملات خرید و فروش مسکن به‌دلیل نزدیک شدن به روزهای پایانی سال اندکی با کاهش مواجه می‌شود اما همچنان گروه معدودی از خریداران و فروشندگان در بازار حضور دارند.
 • رشد مثبت ساخت‌وساز کشوری

  دنیای اقتصاد: به دنبال قرارگیری بازار ساخت وساز پایتخت در ایستگاه رونق، ساخت وسازهای کشوری هم با رشد مثبت در نیمه نخست سال جاری مواجه شد.
 • رکورد ۶ ساله آلودگی در بهمن

  تهرانی‌ها در بهمن ماه سال‌جاری تنها ۸ روز هوای مطلوب تنفس کردند که این وضعیت دست‌کم در ۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

بیشتر