آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۷۰

 • نبض زمین در ۲۲ منطقه

  دنیای اقتصاد: نوسانات قیمت دو جزء اصلی بازار ساخت‌و‌ساز،‌ ۵ پیام برای سازنده‌های پایتخت مخابره کرد. تغییرات پاییزی قیمت «زمین» و «مصالح‌ساختمانی» حاکی است بازار سرمایه‌گذاری ساختمانی با تحرک محسوس سازنده‌ها روبه‌رو شده است. حجم معاملات املاک کلنگی تحت‌تاثیر دو دسته تقاضا - ساختمانی و سرمایه‌ای- ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. میانگین قیمت زمین در مناطق ۲۲ گانه پایتخت، ضمن معرفی نقاط گران، متوسط و ارزان شهر برای ساخت‌و‌ساز نشان می‌دهد بافت فرسوده با توجه به نوع اختلاف قیمت زمین و مسکن، مناسب است.
 • آپارتمان‌های مناسب برای خانه اولی‌ها

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک به متقاضیان حاضر در بخش خرید و فروش بازار مسکن توصیه می‌کنند برای آنکه بتوانند فایل موردنظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنند نیاز است با توجه به هیجان ایجاد شده در بازار، حوزه جست‌وجوی خود را قدری گسترده تر کنند.
 • طرح ترافیک ۹۷ مرجوع شد

  دنیای اقتصاد: طرح ترافیک ۹۷ مهر تایید فرمانداری تهران را نگرفت. طرح ترافیک جدید پایتخت برای سال آتی پس از تصویب شورای شهر تهران برای تایید نهایی به فرمانداری تهران ارسال شد اما کمیته انطباق فرمانداری به ۶ بند از ۹ بند مورد تصویب ایراد قانونی گرفته است. بنابراین طرح ترافیک جدید برای رسیدگی به اعتراض فرمانداری به پارلمان محلی پایتخت بازگشت داده شد.
 • آمار جدید از صندوق‌های زمین و ساختمان

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن در مورد آخرین وضعیت صندوق‌های زمین و ساختمان گفت: تاکنون چهار صندوق زمین و ساختمان در شهرهای تهران، اراک، تبریز و شهرری با ظرفیت حدود ۶۰۰ واحد مسکونی و ۴ واحد درمانی با هزینه ۹۳ میلیارد تومان بدون احتساب ارزش زمین و پروانه راه‌اندازی شده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،علی چگینی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با تاکید بر راه‌اندازی ۵ صندوق با ظرفیت حدود ۶۰۰ واحد مسکونی به‌عنوان پایلوت، یادآور شد: با گسترش صندوق‌های زمین و ساختمان و شکل‌گیری کامل آنها می‌توان سالانه تعداد قابل توجهی پروژه را به بهره‌برداری رساند. چگینی گفت: صندوق‌های زمین و ساختمان برای تقویت سمت عرضه و تولید مسکن از طریق جمع‌آوری پس‌انداز سرمایه‌گذاران خرد و اختصاص آن به ساخت واحدهای ساختمانی و سپس فروش واحدهای ساختمانی پروژه صندوق و تقسیم عواید ناشی از فعالیت صندوق در بین سرمایه‌گذاران تشکیل شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر