آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۶۸

 • احتیاط خریداران در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران در مورد آخرین تحولات بازار مسکن عنوان می‌کنند: با وجود افزایش حجم مراجعه به بازار خرید و فروش مسکن، متقاضیان خرید ملک همچنان با احتیاط رفتار می‌کنند و به هر قیمت پیشنهادی نامتعارف تن نمی‌دهند.
 • وام مشروط برای انبوه‌سازان

  دنیای اقتصاد: وام سه‌رقمی ساخت‌و‌ساز مسکونی با دو شرط از سال آینده احیا می‌شود.تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن که از اوایل امسال به علت آنچه کمبود منابع بانکی عنوان شد، از سبد وام‌های مسکن بیرون آمد و قرار است از ابتدای سال ۹۷ به پشتوانه انتشار اوراق رهنی، در اختیار سازنده‌ها قرار بگیرد. مسیر پرداخت این تسهیلات مشروط به وصول حداقل یک هزار میلیارد تومان مطالبه بانک عامل بخش مسکن مربوط به وام‌های اولیه خرید ملکی، بازگشایی می‌شود. در این میان، سازنده‌های دارای حساب در بانک عامل، در اولویت هستند.
 • نیاز «پردیس» به مشارکت بخش خصوصی

  ایده تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس از طریق مشارکت بخش خصوصی، با برگزاری همایشی با حضور ۱۵ شرکت از کشورهای چین، آمریکا، انگلستان، اتریش، ترکیه، روسیه، آلمان، ایتالیا و کره جنوبی به تحقق نزدیک شد.
 • برنامه آلمان برای مقابله با آلودگی هوا

  دولت آلمان اجرای برنامه‌ای را در دستور کار قرار داده تا به‌منظور کاهش آلودگی هوا استفاده از وسایل نقلیه عمومی رایگان شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر