آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۶۷

 • بازار مسکن در سال آینده

  دنیای اقتصاد: آینده بازار مسکن در همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۷» مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این همایش که توسط «دنیای اقتصاد» در ۸ اسفند برگزار می‌شود، دو صاحب‌نظر بخش مسکن ضمن تشریح متغیرهای بیرونی و درونی اثرگذار بر معاملات ملک و ساخت‌و‌سازهای مسکونی، به تشریح ساختارهای جدید عرضه و تقاضای مسکن خواهند پرداخت. در همایشی که اسفند پارسال با همین عنوان برگزار شد، ۵ پیش‌بینی درباره مسکن ۹۶ مطرح شد که آمارهای رسمی و مشاهدات میدانی، از تحقق آنها حکایت دارد. همایش امسال به بازارهای دیگر نیز می‌پردازد.
 • حذف مانع ساختمانی منتظر ابلاغ نجفی

  دنیای اقتصاد: بوروکراسی ۴۰ روزه در مسیر صدور پروانه ساختمانی که سازنده‌ها آن را سرعت‌گیر بازار سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی معرفی می‌کنند، در صورت صدور یک دستور از سوی شهردار تهران به واحدهای تابعه، از جلوی پای سازنده‌ها برداشته می‌شود.
 • تورم زمین در آمار رسمی

  مرکز آمار ایران تغییرات قیمت زمین و املاک کلنگی شهر تهران را در پاییز ۹۶ اعلام کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد»،پاییز امسال متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۵ میلیون و۲۳۸ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۳۵ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۴/ ۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸/ ۱۷ درصد افزایش داشته ‌است.
 • پشتیبانی از پرداخت وام نوسازی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن از تدوین برنامه پشتیبان برای پرداخت وام نوسازی در بافت‌های فرسوده در سال ۹۷ خبر داد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی دیروز در اجلاس سراسری انبوه‌سازان مسکن اعلام کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده سال آینده پرداخت وام بدون سپرده ساخت مسکن به سازندگان در بافت‌های فرسوده از سر گرفته می‌شود که در این فرآیند بخشی از این تسهیلات نیز به خریداران مسکن در این محدوده‌ها پرداخت می‌شود.

بیشتر