آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۵۷

 • مسکن پایاپای در اراضی دولتی

  دنیای اقتصاد: طرح مسکن «پایاپای» به‌عنوان بخش اول از برنامه ۵ ساله نوسازی بافت فرسوده، نیمه بهمن با واگذاری اراضی دولتی و عمومی به سرمایه‌گذاران ساختمانی آغاز می‌شود. این طرح فعلا استعداد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرها را دارد؛ به‌طوری‌‌که زمین‌های دارای مالکیت غیرشخصی در اختیار سازنده‌ها قرار می‌گیرد و در پایان ساخت، بهای اراضی به شکل واحدهای مسکونی به مالک زمین منتقل می‌شود. در قالب مسکن «پایاپای»، خانه‌های فرسوده ساکنان محله‌های مجاور،‌ با واحدهای نوساز روی این اراضی، جایگزین می‌شود. ابعاد این برنامه عرضه ۵۰۰ هزار واحد است.
 • احیای نهاد هماهنگ‌کننده برای پایتخت

  نهاد برنامه‌ریزی و تهیه طرح‌های توسعه شهری تهران با موافقت وزارت راه و شهرسازی، شورای شهر تهران و شهرداری پایتخت تشکیل می‌شود. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نشست احیا و تداوم فعالیت نهاد مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه شهر تهران، تشکیل کمیته مشترک بین شورا، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی برای احیای نهاد هماهنگ‌کننده توسعه شهری تهران مورد بررسی قرار گرفت.
 • توقف واقعی ساخت‌وساز در منطقه ۲۲

  شهردار منطقه ۲۲ اعلام کرد: در حال حاضر قریب به ۱۶۷ هزار نفر در منطقه ۲۲ ساکن هستند؛ ولی میزان جمعیت‌پذیری آن به واسطه پروانه‌های صادره ساختمانی نشان از جمعیت‌پذیری منطقه در حدود ۴۴۰ هزار نفر جمعیت است و این به این معنی است که در حال حاضر با توجه به افق جمعیتی طرح‌های تفصیلی و جامع منطقه که بارگذاری‌ها برای جمعیت ۵۰۰ هزار نفر دیده شده، پروانه‌های ساختمانی دیگری جز برای تخریب و نوسازی صادر نخواهیم کرد.
 • نرخ‌گذاری شناور برای بلیت مترو

  بررسی لایحه بهای بلیت متروی شهر تهران در سال ۹۷ در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران بررسی شد.

بیشتر