آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۹

 • پنج درد مشترک کلان‌شهرها

  دنیای اقتصاد: شهرداران هشت کلان‌شهر کشور روز گذشته در یک نشست ویژه، مشکلات شهرهای بزرگ در حوزه «زیست و سکونت» و «اداره شهرها» را شناسایی و راهکارهای رفع آنها را در قالب بسته پیشنهادی تدوین کردند. این بسته پیشنهادی مبتنی بر پنج مطالبه شهرداران کلان‌شهرها است که مسیر حل تمامی آنها برای ارائه اختیار و منابع لازم به مدیران شهری، از دولت و مجلس می‌گذرد. از این رو محمدعلی نجفی شهردار تهران از تنظیم نامه‌ای از سوی شهرداران کلان‌شهرها به رئیس‌جمهوری به منظور برگزاری نشست ویژه پیرامون بررسی مشکلات و مطالبات این شهرها خبر داد.
 • آدرس پوچ از گسل‌های تهران

  دنیای اقتصاد: با وقوع دو زمین‌لرزه در پایتخت با بزرگای بیش از ۳ ریشتر طی دو هفته اخیر، یکی از دغدغه‌های اصلی پایتخت‌نشینان اطلاع از سطح مقاومت ساختمان‌های محل سکونت و دوری یا نزدیکی محل سکونتشان به حریم گسل‌های اصلی شهر است.
 • ۸ مقایسه ملکی مناطق سنگین‌وزن

  دنیای اقتصاد: بازگشت رونق به معاملات مسکن بیش از هر جا در پرمتقاضی‌ترین مناطق تهران که در شرق و غرب پایتخت واقع شده‌اند، خود را نشان داده و واسطه‌های ملکی در دو منطقه ۴ و ۵ پرکارترین روزهای خود را از ابتدای پیش‌رونق بازار تاکنون، سپری می‌کنند. در این میان گروهی از متقاضیان خرید مسکن برای انتخاب میان این دو منطقه بر سر دوراهی مانده و در هفته‌های اخیر به‌صورت همزمان هر دو منطقه مذکور را برای یافتن آپارتمان مناسب جست‌وجو می‌کنند.
 • ثبت اولین روز قرمزرنگ در زمستان تهران

  دنیای اقتصاد: شاخص کیفیت هوای شهر تهران دیروز از مرز ۱۵۰ واحد عبور کرد و هوای تهران برای عموم شهروندان در شرایط «اضطرار» قرار گرفت.
 • طرح احیای رودخانه‌ها

  طرح «احیای رودخانه‌ها» با اشاره به وضعیت نامناسب رودکنارهای شهری در نتیجه ساخت بی‌رویه سدها، تولید پسماندهای کشاورزی و مهار نکردن آنها و ورودشان به رودخانه‌های کشور و آلوده‌شدن رودخانه‌ها، برداشت بی‌رویه شن و ماسه و مرگ تالاب‌ها تشریح شد.
 • آمار تازه از مسکن مهر

  قائم‌مقام و مجری ویژه وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: از ابتدای شروع طرح مسکن مهر با ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در کشور تاکنون یک میلیون و ۹۷۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

بیشتر