آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۸

  • سیگنال زمستانی پیش‌قیمت ملک

    دنیای اقتصاد: نحوه تغییر «پیش‌قیمت»ها در بازار مسکن، علامت هشدار به سمت عرضه مخابره کرد. مقایسه قیمت پیشنهادی فروشنده‌‌ها و قیمت قطعی آپارتمان‌های فروخته‌شده در معاملات پاییزی نشان می‌دهد «انعطاف» سمت عرضه در مقابل متقاضیان خرید، به دو شکل کاهش یافته است. متوسط نرخ تخفیف - میزان کاهش قیمت پیشنهادی برای تعیین قیمت قطعی - در ۹ منطقه‌ پروزن بازار مسکن تهران، از ۵ درصد در تابستان، به نزدیک صفر رسیده است. تداوم این وضعیت - ناهماهنگی در میزان تخفیف‌ و سطح پیش‌قیمت‌ با توان خرید - به‌خصوص در مناطق مصرفی، ضدرونق تمام می‌شود.
  • شرط پیش‌بینی زلزله

    یک متخصص ژئوفیزیک درباره آنچه این روزها تحت عنوان «پیش‌بینی زمان وقوع زلزله» عنوان می‌شود به ضرورت وجود سه پارامتر برای پیش‌بینی وقوع زلزله اشاره کرد. نصرالله کریمیان زمین‌شناس با بیان اینکه سه فاکتور «مکان»، «زمان» و «اندازه» برای پیش‌بینی وقوع زلزله اهمیت دارند، اظهار کرد: برای پیش بینی وقوع زلزله پایتخت دو فاکتور «مکان» و «اندازه» در دسترس است اما ابزارهای لازم برای پیش‌بینی پارامتر زمان وقوع زلزله وجود ندارد از این رو تاکنون امکانات و شرایط لازم برای پیش‌بینی وقوع این پدیده در شهر تهران فراهم نشده است.
  • مفهوم «نه» شورای ترافیک به نسخه جایگزین

    اختلاف‌نظر بر سر نسخه جایگزین طرح ترافیک در اولین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک، «امیدواری» کارشناسان شهری نسبت به اصلاح آنچه مدیران برای مدیریت متفاوت تردد خودرو در تهران تدارک دیده‌اند را سبب شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر