آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • تشدید ترافیک با نسخه جدید

  دنیای اقتصاد: مدیران پایتخت با تشخیص نادرست صورت‌مساله ترافیک، نسخه‌‌ای برای جایگزینی با طرح ترافیک فعلی تدوین کرده‌اند که مطابق آنچه اعلام شده، در صورت تصویب و اجرای آن، نه‌تنها از بار تردد خودروها کم نمی‌شود که باعث ازدحام بیشتر و تشدید آلودگی خواهد شد. در حال حاضر دو چالش اصلی پایتخت، ترافیک سنگین معابر و همچنین آلودگی هوا است. در این میان، آزادسازی ورود به محدوده طرح ترافیک برای همه خودروها آن هم به شکل اخذ عوارض کمتر برای سفرهای کوتاه، عملا به سنگین‌تر شدن بار ترافیک منجر می‌شود.
 • چکاپ لرزه‌ای مسکن مهر تهران

  معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای پایش واحدهای مسکن مهر تهران برای اطمینان از سطح مقاومت آنها در برابر زلزله خبر داد.
 • تصمیم شهرداری برای نیمه‌کاره‌های شهر

  مدیر برنامه و بودجه شهرداری تهران با اشاره به صرفه‌جویی ۲هزار میلیارد تومانی در بودجه سال آینده شهرداری تهران، از تدوین یک راهکار سوم برای ادامه پروژه‌های عمرانی در دست اجرای پایتخت خبر داد.
 • تنوع قیمتی در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات مسکن در حالی به دنبال رسیدن تعداد معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی به مرز ۱۷ هزار فقره معامله ماهانه، به طور کامل وارد فاز رونق شد که هم‌اکنون بازار عرضه واحدهای مسکونی تنوع مطلوبی از فایل‌ها را به لحاظ چند شاخصه عمده در خود جای داده است.

بیشتر