آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۴

 • نقشه گنگ تخلیه اضطراری تهران

  دنیای اقتصاد: نقشه اماکن امن تهران برای اسکان اضطراری حین زلزله، پس از سال‌ها حبس در بایگانی، اعلام عمومی شد. در این نقشه آدرس ۳ هزار نقطه در محله‌های مختلف تصویر شده و از شهروندان خواسته شده است هنگام احساس خطر ناشی از حوادث غیرمترقبه، صرفا‌ به این نقاط پناه ببرند. بررسی‌ کارشناسان شهری نشان می‌دهد این نقشه، «گنگ» است؛ به این معنا که انتشار آن بدون آموزش عمومی از بابت نحوه استفاده، کارآیی موثر ندارد. محتوای نقشه با لحاظ شهرفروشی‌های صورت گرفته (تغییر کاربری‌ها)، نیازمند بازنگری است.
 • خروج کامل مسکن از رکود

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات مسکن در تهران با ثبت دو رکورد مثبت در آذر ماه، وارد فاز رونق شد. مطابق آمارهای دفتر اقتصاد مسکن، ماه گذشته خرید و فروش آپارتمان، ۵۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و در مقایسه با آبان امسال نیز رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد. افزایش حضور تقاضای موثر و گرم‌تر شدن صحنه معاملات مصرفی، خروج کامل بازار از رکود را نشان می‌دهد. رونق معاملات در عین حال باعث افزایش محسوس میانگین قیمت مسکن شده است. پایداری فاز جدید، به رفتار فروشنده‌ها وابسته است.
 • تامین مترو با عوارض خودرو

  دنیای اقتصاد: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با انجام نظرسنجی از شهروندان مترو سوار به این جمع‌بندی رسید که مطالبه اکثر آنها، اخذ عوارض از استفاده‌کنندگان از خودروی شخصی به نفع توسعه حمل‌ونقل عمومی و افزایش قطارهای مترو است.
 • پایش ویژه لرزه‌های تهران

  مرکز لرزه‌نگاری کشوری از راه‌اندازی ایستگاه موقت لرزه‌نگاری مشکین‌‌دشت واقع در حوالی ملارد(کانون رخداد زلزله ۲/ ۵ ریشتری تهران) خبر داد.
 • رویه جدید درج «سن بنا» در فایل‌های بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: امکان استفاده از تسهیلات خرید بانک عامل بخش مسکن به‌عنوان یک ویژگی مثبت و اثرگذار بر میزان تقاضا به تازگی در مشخصات فایل‌های مسکن درج می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر