آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۳

 • علامت رونق در وام مسکن

  دنیای اقتصاد: یک تغییر مثبت در فرآیند پرداخت تسهیلات مسکن در شبکه بانکی، علامتی قابل‌قبول از «شکل‌گیری رونق در معاملات مسکن» را مخابره کرد.
 • ۲+۱ جایگزین طرح ترافیک

  دنیای اقتصاد: عزم مدیریت شهری تهران برای اصلاح نسخه دهه ۵۰ «طرح ترافیک»، به بررسی‌های نیمه‌نهایی دو پیشنهاد منجر شد. در قالب یک گزینه جایگزین، یکسری اصلاحات در محدوده، تعرفه و سهمیه‌های طرح ترافیک، مدنظر است و در قالب گزینه دوم، حذف طرح ترافیک سالانه مشروط به افزایش عوارض، متناسب با میزان تردد و آلایندگی خودروها مطرح شده است. مدیران ترافیکی بنا دارند تا پیش از ثبت‌نام برای طرح ترافیک سال ۹۷ این روال کهنه و بی‌اثر بر ترافیک و آلودگی را تغییر دهند. تجربه جهانی اما گزینه سوم را نشان می‌دهد.
 • احتمال مشروط درباره زلزله تهران

  یافته‌های اولیه یک زلزله‌شناس درباره زمین‌لرزه ۲۹ آذر «ملارد» و تاثیر آن بر «احتمال زلزله بزرگ درتهران»، روز گذشته به‌صورت ناقص در شبکه‌های مجازی بازنشر شد و القای «در پیش بودن زلزله ۵/ ۷ ریشتری طی هفته‌های آینده» در فضای عمومی را به همراه داشت.
 • چالش‌های اخلاقی در مهندسی

  حامد خانجانی کارشناس صنعت ساختمان
  همایش اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان در هفته پایانی آذرماه در حالی برگزار شد که در ماه‌های اخیر زمین‌لرزه‌های متعدد در شهرهای مختلف کشور و خسارات جانی و مالی برجای مانده از فروریزش ساختمان‌ها، انتقادهای فراوانی را متوجه عملکرد مهندسان ساختمان کرده است.

بیشتر