آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۲۱

 • چهره‌نگاری قاتل معلق پایتخت

  دنیای اقتصاد: آلوده‌ترین روز سال ۹۶ در ۲۴ساعت منتهی به ۱۱ صبح روز گذشته با رسیدن میانگین شاخص ۴۰ ایستگاه سنجش آلودگی به ۱۵۸ واحد و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در وضعیت «اضطرار» رقم خورد. تهرانی‌ها از ابتدای امسال تاکنون سه روز بسیار آلوده را پشت‌سر گذاشتند که اولین آنها در ۱۲ آبان با شاخص کیفیت هوای ۱۵۱ واحد رقم خورد و هوا برای عموم شهروندان «ناسالم» شد.
 • ابعاد تنگنای مالی در شهرداری تهران

  محمود میرلوحی معاون اجرایی شورای شهر تهران
  از سال ۶۲ که قانون خودکفایی مالی شهرداری‌ها به تصویب رسید و به موازات افزایش نرخ شهرنشینی درکشور و تشکیل بی‌وقفه شهرهای جدید تا امروز که طبق آمار و سرشماری سال ۹۵ بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور شهرنشین شده‌اند، مساله تامین منابع اداره و توسعه شهرها با فراز و‌ فرود زیادی مواجه شده است.
 • همگرایی صنعت حمل و نقل و توسعه شهری

  محمد سعید ایزدی دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور
  توجه به ویژگی‌هایی که شهرها، محله‌ها و فضاهای عمومی به لحاظ خطوط مختلف حمل و نقلی پیدا می‌کنند و تاثیراتی که از آنها می‌پذیرند و برآنها می‌گذارند، فصل مشترک مغفول‌مانده برنامه‌های توسعه شهری و برنامه‌های حمل و نقلی بوده است که دولت تدبیر و امید می‌کوشد با برنامه‌ریزی، یکپارچگی و بهره‌وری این صنعت را بهبود بخشد.
 • تقویت بخش درآمدی شهرداری تهران

  مدیرکل برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: براساس پیش‌‌بینی‌های انجام شده در بودجه سال ۹۷ تراز عملیاتی شهرداری تهران مثبت خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر