آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۱۲

 • بورس آتش‌سوزی‌ها در پایتخت

  دنیای اقتصاد: ۱۰ ماموریت جدید برای افزایش تاب‌آوری پایتخت در برابر حوادث غیرمترقبه به اجرا درمی‌آید. به گزارش «دنیای اقتصاد» یک گزارش فنی از جزئیات حوادث حریق در شهر تهران طی سال ۹۵ نشان می‌دهد: آتش‌سوزی‌ها در شهر تهران به لحاظ مبدا بروز حریق در پنج مکان یا سازه اتفاق می‌افتد که شامل ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های غیرمسکونی، زمین‌های سبز، مشاعات پایتخت و خودروها هستند.
 • جایگزین «خط‌اعتباری» برای رونق مسکن

  دنیای اقتصاد: آدرس صحیح تامین مالی «طرح جایگزین مسکن مهر» با اشاره به دو ابزار و الزام مهم برای ساخت واحدهای مسکونی مورد‌نیاز تقاضای مصرفی، معرفی شد.
 • ارزان‌ترین آپارتمان‌های نوساز در معاملات آذرماه

  دنیای اقتصاد: در حالی که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران به آستانه چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است، آپارتمان‌های نوساز با قیمت کمتر از این رقم نیز در بسیاری از مناطق تهران معامله شده است.
 • «آلودگی» در لایحه بودجه ۹۷

  دنیای اقتصاد: هیات دولت در لایحه بودجه ۹۷ علاوه بر منظور کردن اعتباراتی برای کمک به حل مشکل آلودگی هوا و تقویت حمل‌ونقل عمومی پایتخت، شهرداری تهران را مکلف کرد نسبت به اجرای سراسری طرح «LEZ» در سال آینده اقدام کند.
 • تکلیف تازه شهرداری برای کاهش آلودگی هوا

  با تصمیم کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران کاتالیست کلیه تاکسی‌های شهر تهران توسط شهرداری تعویض و ۳ هزار اتوبوس از ناوگان پایتخت به فیلتر دوده مجهز خواهند شد.

بیشتر