آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۰۲

 • احیای پاییزی معاملات مسکن

  دنیای اقتصاد: معاملات مسکن در تهران، بعد از افت ماهانه در مهرماه، تحت‌تاثیر ورود گروه جدید تقاضا در میانه پاییز احیا شد. گزارش مربوط به اوضاع بازار ملک در آبان،‌ از رشد ۶ درصدی حجم معاملات خرید نسبت به مهر حکایت دارد؛ به‌طوری‌که میزان فروش آپارتمان در دو ماه اول پاییز امسال، در مجموع ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است. رشد فروش، با افزایش ۹ درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان پارسال همراه شده است. واسطه‌های بازار ملک درباره «تبعات افزایش ناموزون قیمت‌های پیشنهادی» هشدار دادند.
 • اوضاع «قرمز» تهران در امداد و نجات

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها از واقعیت شهر تهران نشان می‌دهد: میزان آمادگی پایتخت در برابر وقوع زلزله‌ با بزرگای بیش از ۶ ریشتر از بابت مدیریت پسابحران و سرویس‌دهی در حوزه امداد و نجات، از شاخص ۱۰۰ در سطح ۱۷ قرار دارد که نشان‌دهنده وضعیت «قرمز» تهران در هنگام بروز زمین‌لرزه‌ای مشابه زلزله اخیر استان کرمانشاه است.
 • سهم مردم از تهران «خواص»

  علی نوذرپور/ شهردار منطقه 22
  به‌رغم ساخت و سازها و امکانات شهری زیادی که در شهر تهران وجود دارد اما تا به امروز سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته در برخی حوزه‌ها با کاستی‌هایی مواجه بوده است و در این برهه از زمان می‌طلبد که با تغییر سیاست‌ها در بدنه مدیریت شهری شهر تهران توجه ویژه‌ای به کیفیت زندگی شهروندان و ارتقای آن شود.
 • هوا پاک‌تر شد

  دنیای اقتصاد: به دنبال افزایش سرعت وزش باد به ۱۸ کیلومتر بر ساعت در پایتخت، روز گذشته هوای تهران پاک‌تر شد.
 • لزوم استفاده از راهکارهای عملیاتی در نوسازی بناها

  گروه بنگاه‌ها: امکان دسترسی به یک برنامه مدون و دانش‌محور با استفاده از مصالح استاندارد می‌تواند نقش موثری در ساخت و ساز و طولانی کردن دوره عمر مفید بناها داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر