آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۸۹

 • گیت رکودزا در وام «یکم»

  دنیای اقتصاد: وجود یک شرط ضدرونق در ضوابط پرداخت وام خرید مسکن به خانه‌اولی‌ها، با ایجاد مانع در مسیر دسترسی آنها به آپارتمان‌های با عمر بنای بیش از ۱۵ سال، بازار مسکن را در این فصل با خطر بازگشت به دوره رکود مواجه کرده است.
 • طرح نجات برای «مال»‌ها

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق اصناف با حضور در شورای شهر تهران، ضمن انتقاد از توزیع جغرافیایی پروانه‌های تجاری که باعث آشوب در چیدمان فضای شهر شده است، اجرای یک طرح مشترک با مدیریت شهری پایتخت را خواستار شد. بر این اساس، پیشنهاد فراهم شدن زمینه برای انتقال بخشی از واحدهای صنفی از محدوده مرکزی به مناطق پیرامونی در قالب بورس‌های تخصصی مطرح است. کارشناسان معتقدند آن دسته از بورس‌ها و فعالیت‌های صنفی غیرمرتبط با خریدهای عموم مردم که در بافت مرکزی تهران اسباب ترافیک را رقم زده است، می‌تواند در مجتمع‌های چند منظوره- مال‌ها- جانمایی شود.
 • فروش زیرقیمت در بازار آپارتمان‌های قدیمی

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات آپارتمان‌های ۱۵ تا ۳۰ ساله در شهر تهران درحالی این روزها از طرف طیف خاصی از متقاضیان مسکن مورد توجه قرار گرفته است که عمده این واحدها به‌صورت «فایل‌های زیرقیمت» یا «قیمت مناسب» برای متقاضیان قابل دسترس شده است.
 • متفاوت‌ترین «دما» در جهان ۲۰۱۷

  دنیای اقتصاد: «سازمان ملل متحد»‌ در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرده است که امسال یکی از سه سال داغ تاریخ بشر خواهد بود. به گزارش این نهاد، در سال ۲۰۱۷ میانگین دمای جهان تنها اندکی از رکورد تاریخی سال ۲۰۱۶ کمتر و در سطح میانگین دمای سال ۲۰۱۵ – دو سالی که داغ‌ترین سال‌های تاریخ بوده‌اند – خواهد بود. البته گرمای بی‌سابقه سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تحت تاثیر پدیده ال‌نینو بوده است، درحالی که در سال ۲۰۱۷ این پدیده مشاهده نشده است.
 • فراموشی وزارتی در کاهش آلودگی

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با نبش قبر از آلودگی هوا، از فراموشی مصوبه جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی با هدف حذف یکی از منابع اصلی آلودگی هوای تهران انتقاد کرد.
 • نوع بهره‌برداری مال‌ها از سوی شهرداری مشخص شود

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید با توجه به نیاز هر منطقه و هر محله نوع بهره‌برداری از مال‌ها و مجتمع‌های تجاری چندمنظوره را تعیین کند.

بیشتر