آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۶۵

 • پایتخت در گروگان سوداگران ملکی

  دنیای اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهردار تهران با انتقاد از «آینده‌فروشی پایتخت» به وسیله سیاست غلط واگذاری تراکم سیار و هولوگرام به طلبکاران شهرداری در دوره‌های گذشته مدیریت شهری، این موضوع که مشخص نیست چه زمانی سوداگران قرار است از امتیازهای تراکم سیار در اختیار خود استفاده کنند را به منزله به گروگان رفتن مدیریت شهری تلقی کرد.
 • نسخه جهانی برای خانه اول

  دنیای اقتصاد: نماینده دفتر «برنامه اسکان بشر ملل متحد»، در همایشی، نسخه جهانی برای چالش مشترک دولت‌ها در این بخش را تشریح کرد. در نسخه «هبیتات»، رسیدگی به ناتوانی مالی خانه‌اولی‌ها و همچنین حاشیه‌نشین‌ها به‌عنوان دستورکار فوری همه کشورها تا یک‌سال آینده معرفی شد. سیاست «وام خرید مسکن در استطاعت» راهبرد این دستور کار عنوان شد. در این گردهمایی، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر زمان تغییر الگوی عرضه، برنامه دولت برای سه دسته تقاضای مصرفی را اجرای طرح «حذف مسکن‌بد» عنوان کرد.
 • لغو نیم‌بند اختیار طلایی شهردار

  دنیای اقتصاد: پارلمان محلی پایتخت کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره‌برداری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی، موسسات عمومی غیر دولتی و...» را با هدف ایجاد شفافیت مالی و نظارت‌پذیر کردن عملیات واگذاری‌ها در زیرمجموعه‌های شهرداری تصویب کرد.
 • برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل بانک مسکن روز گذشته از برنامه‌‌ریزی به منظور تامین مالی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ خبر داد.
 • خطا در مدل اصلاح وام «یکم»

  دنیای اقتصاد: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از بررسی پیشنهاد متولی بخش مسکن برای اصلاح فرآیند پرداخت وام خرید مسکن یکم خبر داد و در عین حال خطای فنی موجود در مدل اصلاحی را تشریح کرد.

بیشتر