آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • نرخ انحراف در ساخت‌وساز

  دنیای اقتصاد: پایش ساخت‌وسازهای حداقل ۵ سال اخیر شهر تهران، از مغایرت اساسی بین مجوزهای ساختمانی با سند بالادست پایتخت حکایت دارد. نتایج مطالعات شورای‌عالی شهرسازی درباره میزان پایبندی مدیریت شهری تهران به خطوط قرمز طرح‌های جامع و تفصیلی نشان می‌دهد نرخ انحراف ساخت‌وسازها در برخی مناطق تهران تا ۷۰ درصد رسیده که این وضعیت عملا باعث قطع ارتباط معنادار بین طرح تفصیلی و پروانه‌های ساختمانی شده است. دبیر جدید شورای‌عالی شهرسازی، بازگشت تهران به ریل اصلی را با ۵ گام شهرداری امکان‌پذیر می‌داند.
 • وعده حذف معطلی در ایستگاه‌های مترو تهران

  دنیای اقتصاد: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران روز گذشته با ابلاغ دو حکم، مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری مترو تهران و مشاور ارشد خود در حوزه مترو را منصوب کرد.
 • چاره‌جویی برای مسائل مسکن

  وزارت راه و شهرسازی امروز با برگزاری یک گردهمایی دو روزه، سیاست‌های توسعه بخش مسکن در دو محور کلیدی و دو حوزه مرتبط را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • هویت ساکنان «حیاط خلوت» شهرداری‌ها

  وزیر راه و شهرسازی معتقد است نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری‌ها نمی‌تواند همزمان مسوولیت قائم‌مقامی را داشته باشد، این در حالی است که واگذاری همزمان این دو مسوولیت به یک نهاد سبب شده طی چند دهه گذشته شهرداری‌ها به حیاط خلوت استانداری‌ها و فرمانداری‌ها تبدیل شوند.
 • چرا تفاهم‌نامه پارک پردیسان منتشر نشد؟

  روز یکشنبه اولین تفاهم‌نامه میان شهرداری و دولت برای واگذاری مدیریت ساماندهی و بهسازی پارک پردیسان منعقد شد. این در حالی است که با گذشت دو روز از انعقاد این تفاهم‌نامه، هنوز متن کامل این تفاهم‌نامه از سوی مدیران شهرداری تهران منتشر نشده است.
 • امدادرسانی به آتش‌نشانی بازار

  گروه خدمات شهری: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از قول مساعد شهردار تهران برای تجهیز و ارتقای ایستگاه‌های آتش‌نشانی محدوده بازار تهران خبر داد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر