آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۶۳

  • ریه تهران در اتاق احیا

    دنیای اقتصاد: مدیریت نگهداری و بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پارک دومنظوره در پایتخت با حفظ مالکیت دولتی برای ۱۵ سال به شهرداری تهران واگذار شد. براساس اولین تفاهم‌نامه معنادار بین دولت و شهرداری، مقرر شده کاربری‌های «تفریحی» و «زیست‌محیطی» پارک پردیسان احیا شود. عرصه نزدیک به ۲۰۰ هکتاری «پردیسان» اگرچه «اکوپارک» نام‌گذاری شده، اما پایتخت تاکنون از دو کاربری بالقوه این مجموعه به‌دلیل عدم‌رسیدگی‌های چندین ساله تقریبا محروم بوده است. پارک «پردیسان» با موقعیت جغرافیایی خاص خود «ریه پایتخت» محسوب می‌شود.
  • طرح نجفی برای موتورسیکلت برقی

    دنیای اقتصاد: شهردار تهران با تشخیص صحیح موتورسیکلت‌ها به منزله یکی از مهم‌ترین منابع آلاینده هوای تهران، قرار است ظرف دو هفته آینده جلساتی را با شرکت‌های سازنده این وسائط نقلیه برگزار کند و کارشناسانی را شخصا مامور کرده تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهند که آیا امکان تبدیل خط تولید موتورسیکلت‌های بنزینی موجود به موتورسیکلت برقی وجود دارد.
  • علت کمبود فایل نوساز در گروه واحدهای نقلی

    دنیای اقتصاد: آپارتمان‌های فروشی نوساز در میان فایل‌های نقلی با مساحت کمتر از ۵۰ مترمربع به ویژه در مناطق مصرفی، تحت تاثیر تابستان گرم بازار مسکن بسیار کمیاب شده است.

بیشتر