آرشیو روزنامه شماره ۴۰۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۰۵۵

 • ۱۰ شهر گران برای مستاجران

  دنیای اقتصاد: ۱۰ شهر گران جهان برای «اجاره‌نشین»‌ها براساس متوسط اجاره‌بهای آپارتمان دوخوابه معرفی شدند. گزارش دویچه بانک آلمان از هزینه‌های زندگی -با تاکید بر هزینه اجاره‌نشینی- در سال ۲۰۱۷ در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا نشان می‌دهد سانفرانسیسکو در آمریکا، گران‌ترین شهر برای مستاجرها به حساب می‌آید. این رتبه‌بندی براساس هزینه اجاره به دلار، انجام شده است. بهای اجاره واحد مسکونی در سانفرانسیسکو، ماهانه ۳ هزار و ۴۴۹ دلار اعلام شده است. پایتخت‌‌‌ها همچون لندن،‌ پاریس،‌ سیدنی و توکیو جزو گران‌ترین‌ شهرها در بازار اجاره مسکن هستند.

 • شرط توسعه سواحل مکران

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: توسعه سواحل مکران در صورتی که پاسخ روشنی به مساله آب و اشتغال در آن نواحی داده شود، میسر است.

  در عین‌حال، طرح آمایش سرزمین و تاسیس کارخانه‌های صنایع‌ تبدیلی در پس‌کرانه‌های بنادر جنوب، یکی از راه‌حل‌های اشتغال ساکنان منطقه و ساماندهی مجتمع‌های‌زیستی است. حامد مظاهریان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تشریح برنامه‌های سیاستی مسکن در تدوین سند توسعه مکران توضیحاتی را با توجه به شرایط و اقلیم مناطق جنوبی کشور مطرح کرد.

 • فرصت ویژه برای خریداران مسکن

  دنیای اقتصاد: با شروع ماه مبارک رمضان درحالی که انتظار می‌رود حجم معاملات خرید وفروش ملک در بازار مسکن به‌طور طبیعی و مطابق با روال هر سال افت کند اما از سوی دیگر یک ماه پیش رو در عین حال با یک فرصت مناسب برای متقاضیان خرید آپارتمان نیز همراه است.

  به گزارش «دنیای اقتصاد» درحالی‌که همه ساله در ماه مبارک رمضان متقاضیان خرید وفروش مسکن معمولا به‌طور مقطعی از انجام معاملات خودداری کرده و بازار مسکن با افت حجم خرید و فروش آپارتمان رو‌به‌رو می‌شود، واسطه‌های قدیمی بازار مسکن به متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان توصیه می‌کنند ماه مبارک رمضان امسال فرصتی طلایی برای خریداران مسکن محسوب می‌شود.

 • «قیامدشت» شهر شد

  فرماندار ویژه شهرستان ری از ابلاغ دستور ارتقای روستای قیامدشت به شهر خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هدایت‌الله جمالی‌پور در این‌باره گفت: از مدت‌ها پیش رایزنی‌های بسیاری در مورد وضعیت قیامدشت آغاز شده و در طول این مدت در جلسات متعددی که با مقامات ذی‌ربط داشتیم، بارها این نکته را عنوان کردیم که در استان‌های دیگر، مناطقی هستند که با جمعیتی کمتر از قیامدشت، شهر و حتی شهرستان هستند و طبق قوانین کشوری، منطقه‌ای با این جمعیت، نباید روستا باشد.

  معاون استاندار تهران با تاکید بر نتیجه‌بخش بودن پیگیری‌ها و جلسات برای ارتقای این منطقه به شهر افزود: نهایتا با پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام شده، مقامات مربوطه در وزارت کشور، با شهر شدن قیامدشت موافقت کردند.

 • آتش‌سوزی در کافی‌شاپ هتل آپادانا

  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد:آتش‌سوزی روز گذشته هتل آپادانای تهران به‌طور کامل مهار شده است. روز گذشته، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به دنبال وقوع آتش‌سوزی در کافی‌شاپ هتل آپادانای تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: حریق به‌طور کامل مهار شده است. ملکی درخصوص آغاز حریق و کانون آتش تصریح کرد: آتش‌سوزی در کافی‌شاپ هتل صورت گرفته بود و با تلاش آتش‌نشان‌ها مهار شد. وی با اشاره به دودزدگی ٤ کارگر در این حادثه اظهار کرد: ٤ کارگر این هتل دچار دودزدگی شده و یک زن نیز در طبقه زیرزمین این هتل که رستوران بود نیز دچار مصدومیت شد.

بیشتر