آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۹۴۵

 • مولد امضاهای طلایی در پایتخت

  گزارش کمیسیون شهرسازی شورای شهر از مجوزهای ساختمانی فراتر از ضوابط مصوب
 • نرخ زمستانی اوراق مسکن

  دنیای اقتصاد: قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار‌تومانی وام بدون‌سپرده خرید مسکن در حالی برای پنجمین ماه متوالی افت کرد که هم اکنون هزینه دریافت تسهیلات ۱۱۰ میلیون تومانی خرید آپارتمان در پایتخت به ۱۷ میلیون تومان رسیده است.

  به گزارش «دنیای اقتصاد»، قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی تسهیلات خرید مسکن، دیروز درحالی به میانگین ۷۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسید که هم‌اکنون هزینه دریافت وام بدون سپرده برای متقاضیان خرید مسکن نسبت به نقطه اوج قیمت اوراق در نیمه تابستان، ۲۵درصد کاهش یافته است.

 • اتمام پروژه‌های نیمه تمام پایتخت تا نیمه اول سال آینده

  شهردار تهران از اتمام پروژه‌های نیمه تمام پایتخت تا نیمه اول سال آینده خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا در ۶ ماه اول سال آینده با تامین اعتبار مورد‌نیاز، پروژه‌های نیمه تمام را کامل کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف شهردار تهران همچنین با اشاره به جلسات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: مجموعه برنامه‌ریزی‌های شهری شامل طرح‌های تفصیلی و معماری و شهرسازی با محوریت محله محوری پایه‌گذاری شده و مساجد نیز باید مراکز محله شوند. امروز نوع شهرسازی ما تغییر پیدا کرده و نوع ساختمان‌ها در مجموعه‌های شهری با محلات گذشته تفاوت دارند؛ اما همین روند نیز می‌تواند به‌صورت محله‌ای ساماندهی شده و طرح‌های منظر آنها دیده شود.

 • مشوق بانکی برای انبوه‌سازی

  بانک عامل بخش مسکن اعلام کرد: انبوه‌سازان می‌توانند با توجه به وسعت پروژه تعریف شده برای ساخت مسکن،از دوره‌های زمانی طولانی‌تر برای آغاز بازپرداخت اقساط وام بدون سپرده ساخت مسکن استفاده کنند. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر این‌اساس سازندگانی که برای ساخت تعداد بیشتری واحد مسکونی اقدام به دریافت وام بدون سپرده ساخت مسکن می‌کنند قادر خواهند بود بازپرداخت اقساط این تسهیلات را تا سه برابر دیرتر از سازندگانی که برای ساخت تعداد محدودتری آپارتمان اقدام به دریافت تسهیلات ساخت می‌کنند، آغاز کنند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر