شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۵۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۵۰۳

 • ویروس« برج باغ» در اراضی سبز

  خطر برج‌سازی‌ در زمین‌های مشجر برای «اکوسیستم پایتخت» و «حقوق عمومی پایتخت‌نشینان»
 • وام ۸۰ میلیونی به روایت مشاوران املاک

  گروه مسکن - مهدیس فرقانی: پرداخت وام ۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن توسط بانک مسکن به خانه اولی‌ها، از سال آینده شروع خواهد شد؛ چراکه از روز گذشته ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط برای برخورداری از این وام آغاز شده و حداقل یک‌سال برای سپرده‌گذاری و پس‌انداز آورده نقدی متقاضیان در حساب صندوق یکم، زمان لازم است.


  وام ۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن فقط به‌عنوان کمک هزینه خرید واحدهای نوساز تا ۷ سال ساخت تعلق گرفته است و وام‌های ۳۵ میلیونی و همچنین ۴۵ میلیون تومانی خرید مسکن توسط اوراق منتشر شده در فرابورس یا در شعب بانک مسکن به همه متقاضیان در بازار مسکن عرضه می‌شود و بازه سنی هم برای عمربنای واحد مسکونی‌های مشمول تسهیلات اوراقی تعریف نشده است با این حساب وام‌های مذکور، حتی واحدهای نوساز تا کلنگی را پوشش می‌دهد، اما وام‌های جدید فقط به نوسازها تعلق می‌گیرد.

 • شرایط انتقال زندان اوین

  گروه مسکن: رئیس سازمان زندان‌ها به عنوان متولی امور زندان‌های سراسر کشور از دریافت چهار پیشنهاد خرید زندان اوین خبر داد و گفت: یکی از این متقاضیان شهرداری تهران است؛ اما تاکنون قوه قضائیه با هیچیک از تقاضاها موافقت نکرده است. به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر جهانگیر در صورت موافقت رئیس دستگاه قضا با پیشنهادهای صورت گرفته، ما بر اساس موافقت ایشان زمینه‌های جابه‌جایی زندان، زندانیان و نیروی انسانی‌ و ساخت فضای جدید را تدارک می‌بینیم و سپس امکان نقل و انتقال فراهم می‌شود. جهانگیر در پاسخ به این سوال که چندی پیش شهردار تهران از موافقت رئیس قوه قضائیه برای انتقال اوین به خارج از شهر و واگذاری فضای آن به شهرداری خبر داده بود، افزود: هنوز از سوی رئیس قوه قضائیه به ما چیزی اعلام نشده است.

 • دومین کنفرانس مکانیک خاک

  گروه بنگاه‌ها: دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی با مشارکت اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگران و صنعتگران و با همکاری شرکت‌کنندگان و مقامات عالی‌رتبه کشوری و با راهبری هیات امنای همایش‌ها و رویدادهای علمی مهندسی ژئوتکنیک ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۱۳۹۴ به میزبانی دانشگاه صنعتی قم برگزار می‌‌شود. یکی از اهداف اصلی این کنفرانس دو روزه، فراهم‌آوردن امکانی برای شرکت‌کنندگان است تا بتوانند دستاوردها و خدمات و آخرین تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه تخصصی خود را به مخاطبان حاضر در این کنفرانس ارائه دهند.
 • همایش ساختمان‌های هوشمند ایران

  گروه بنگاه‌ها: اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند کشور در تاریخ سوم مردادماه امسال در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با هدف استفاده بهینه و بهره‌برداری از امکانات و سرمایه‌های مادی کشور و ضرورت مدیریت انرژی در کشور و شناسایی و الگوسازی بهترین عملکردها در حوزه ساختمان کشور برگزار می‌شود. .

بیشتر