آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۲۶۱

  • فرش قرمز ۱۰۰ هزار میلیاردی

    دنیای اقتصاد: وزارت راه‌وشهرسازی با طراحی بسته «سرمایه‌گذاری مختص شهرهای ‌جدید» بیش از ۱۱۰ پروژه اقتصادی و عمران‌شهری در ۱۷ شهر جدید تعریف کرده و برای واگذاری مسوولیت ساخت و اجرای آنها به بخش‌خصوصی، مجموعه‌ای از مشوق‌ها و تسهیلات همچون تهاتر یا فروش قسطی زمین ‌دولتی و تخفیف ۵ تا ۵۰ درصدی در هزینه اجرا را در نظر گرفته است. این بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی پروژه‌هایی همچون مراکز تجاری، ورزشی، درمانی، تفریحی و توریستی را شامل می‌شود که نه‌تنها فقر خدمات سکونتی شهرهای‌ جدید را جبران می‌کند، بلکه رونق را به فعالیت پیمانکاران رها‌شده از مسکن‌مهر نیز بازمی‌گرداند.
  • شهردار به وعده خود عمل نکرد

    گروه مسکن: ۲۸ اردیبهشت ماه امسال طرح نخستین سوال از شهرداری کلید خورد. رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران به دلیل عدم دعوت روسای کمیسیون‌ها در جلسه کمیته تخصیص اعتبار (کمیته تخصصی بودجه شهرداری تهران) به شهردار تذکری داده بود که بی‌پاسخ ماندن این تذکر به سوال از شهردار ختم شد. شهردار تهران در جلسه غیرعلنی طرح سوال از شهردار اعلام کرد: حضور اعضای شورا را در کمیته تخصیص اعتبار با آغوش باز می‌پذیرم و هر گزارشی را که بخواهند در اختیارشان می‌گذارم و از آنها برای حضور در این کمیته دعوت می‌کنم.

  • ارسال لایحه درآمدهای پایدار شهری به دولت

    گروه مسکن: لایحه پیشنهادی درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها با رویکرد حداقل استفاده از منابع مالی دولت، اصلاح برخی قوانین و ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از منابع مختلف مالی توسط شهرداری‌ها، توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته، افزایش درآمدهای محلی، محیط‌زیست شهری، استفاده از ابزارهای جدید تامین منابع مالی، اعمال نظارت و بهبود هزینه‌کرد اعتبارات با استفاده از نظرات کارشناسان خبره در حوزه مالی و درآمدی شهرداری‌ها و با مشارکت استانداری‌ها، شهرداران مراکز استان‌ها و کلان‌شهرها تدوین و برای طی مراحل قانونی به هیات دولت ارسال شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر