آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۲۸۶۶

 • ارزان و گران مسکن در ایران

  دنیای اقتصاد- مرکز آمار ایران ۳۱ شهر کشور– مراکز استان‌ها- را با سه معیار قیمت زمین، قیمت مسکن و اجاره‌بها رتبه‌بندی کرده است. در این رتبه بندی مشخص شده فشار هزینه‌ای در بازار اجاره که در تهران به مشکل سراسری اجاره نشین ها مبدل شده، در کل کشور نیز سایه افکنده است به‌طوری که در نیمه اول سال اجاره بها در کل کشور بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. در این بررسی تهران گران ترین نقطه و بوشهر ارزان ترین نقطه کشور برای خرید مسکن معرفی شده است به‌طوری که فاصله قیمت در این دو نقطه تا ۱۰ برابر برآورد می شود.
 • صدور شناسنامه‌فنی ساختمان از ۹۲‌

  جزئیات جلسه شهردار با هیات‌مدیره نظام‌مهندسی تهران: از ابتدای ۹۲ حضور ۴ ناظر پای ساختمان اجباری می‌شود
  گروه مسکن- فرید قدیری: شهردار تهران در جلسه‌ای که صبح پنج‌شنبه گذشته در دفتر خود با ترکیب جدید هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی تهران برگزار کرد، قول داد از ابتدای سال آینده صدور شناسنامه‌فنی ساختمان را از تعلیق سه‌ساله خارج کند و همزمان اعمال دو نوع مقررات تازه را برای ساخت‌وسازهای مسکونی اجباری کند.
 • دلالی مسکن مهر به شمال رسید

  گروه مسکن – با افزایش فعالیت دلالان در شهرهای جدید دارای مسکن مهر در اطراف تهران، نماینده مردم ساری از تشدید موج دلالی مسکن مهر در شهرهای شمالی کشور خبر داد. عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ورود پدیده دلالی به مسکن مهر این طرح را از اهداف اصلی‌اش دور می‌کند، گفت: ورود دلالان و واسطه‌ها به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر موجب شده که به نحو دلخواه روی این واحدها قیمت‌گذاری کنند.
 • نرخ خرید و اجاره مسکن در همه مناطق تهران

  گروه مسکن – مهدیس فرقانی: ستون امروز نبض بازار به معرفی یکسری قیمت‌های پیشنهادی فروش و همچنین نرخ‌های پیشنهادی رهن و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران که روز گذشته به بازار مسکن عرضه شده‌اند، پرداخته است. نرخ‌های پیشنهادی فروش در جدول زیر مربوط به واحدهای نوساز و کمتر از ۸ سال ساخت است، اما در جدول اجاره ، برخی از واحدهای مذکور مورد بازسازی واقع شده‌اند.
 • طرح اصلاح نماسازی ساختمان‌های شهر تهران

  احتراما، به موجب چاپ خبر «ممنوعیت کاربرد نماهای فراماسونری و مسلک‌های غیردینی در نمای ساختمان‌ها از سال آینده» در صفحه ۷ روزنامه دنیای‌اقتصاد به شماره ۲۸۴۲ مورخ ۵/۱۱/۱۳۹۱ به استحضار می‌رساند:
  گروه کارخانه‌های تولیدی نورد آلومینیوم (سهامی عام) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده محصولات آلومینیومی در خاورمیانه می‌باشد، این گروه در سال ۱۳۸۵ پس از بررسی‌های فراوان و انجام سرمایه‌گذاری سنگین اقدام به تولید ورق‌های کامپوزیت جهت نمای ساختمان نموده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر