حضور پرسش‌برانگیز چند سرمایه‌گذار معروف عرب در منطقه «نمک آبرود» و حوالی شهر چالوس، باعث افزایش قیمت زمین در این حوالی شده است. در همین حال منابع محلی می‌گویند، زدن کلنگ احداث سه برج بزرگ در نزدیکی منطقه «تافته» واقع در نمک‌آبرود، نیز باعث رشد قیمت زمین در این منطقه شده است. منابع خبری دنیای اقتصاد از منطقه نمک‌آبرود گزارشی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد قیمت زمین در این حوالی نسبت به ابتدای امسال، با رشد ۳۰درصدی مواجه شده است.

بر‌اساس این گزارش، شواهدی وجود دارد که احتمال افزایش قیمت زمین در حوالی منطقه نمک آبرود را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار ما، حضور سرمایه‌گذاران عرب و احتمال سرمایه‌گذاری آنها در منطقه نمک آبرود، باعث شده است زمین‌داران محلی، تا اطلاع ثانوی، عرضه زمین را متوقف کنند.

گفته می‌شود با رایزنی مقامات و سرمایه‌گذاران محلی، چند سرمایه‌گذار عرب، به ساخت برج و هتل در منطقه نمک‌آبرود تشویق شده‌اند.

این خبر، هنوز از سوی هیچ مقام دولتی تایید نشده است اما انتشار آن، بنابه گفته دلالان زمین در آن منطقه، باعث تکان خوردن نسبی قیمت‌ها شده است.

از سوی دیگر ابلاغ سیاست جدید دولت، در مورد ملی شدن سواحل دریای خزر، باعث شده است که قیمت زمین‌های اطراف دریا از یک سو و زمین‌های مناسب ساخت ویلا از سوی دیگر، دستخوش تحولات تازه‌ای شود.

به گفته فعالان خرید و فروش زمین در منطقه نمک آبرود، درپی حضور رییس‌جمهوری در مناطق شمالی و دستور او مبنی بر ملی شدن سواحل دریای خزر، باعث شده است که قیمت زمین در اطراف دریا با افت مواجه شده و از سوی دیگر قیمت زمین در مناطق جنگلی و کوهستانی،‌ با رشد مواجه شود.

به گزارش خبرنگار ما، در حالی‌که کارگزاران دولتی، برای خرید زمین و ویلاهای اطراف دریای خزر، رایزنی‌های گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند، به نظر می‌رسد قیمت زمین در سمت دیگر جاده ساحلی شمال، با افزایش مواجه شده است.

منابع محلی در عین‌حال از آغاز مرحله اجرایی ساخت سه برج بزرگ با ظرفیت ۷۵۰ واحد آپارتمان در حوالی منطقه تافته، واقع در نمک آبرود خبر داده‌اند.

به گفته آنها چند روز پیش، کلنگ احداث سه برج بزرگ در این منطقه زده شده است.

گفته می‌شود در این پروژه بزرگ، چند سرمایه‌گذار ایرانی خارج و داخل کشور، حضور دارند و کار آنها با حمایت مستقیم دولت و مسوولان محلی همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار دنیای اقتصاد، افزایش دوره رکود خرید و فروش زمین در منطقه نمک آبرود از یک‌سو و تحولات صورت‌گرفته در آن، از سوی دیگر، میل رشد قیمت در این منطقه را افزایش داده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد متوسط قیمت زمین در این منطقه که سال گذشته حدود ۲۰ تا ۳۰هزار تومان برای هر مترمربع بود، در‌حال‌حاضر به ۷۰ تا ۱۰۰هزار تومان رسیده است و احتمال دارد تا پایان امسال با ۲۰ تا ۳۰هزار تومان افزایش هم مواجه شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در‌حال‌حاضر، قیمت زمین در حوالی تله‌کابین نمک آبرود از ۲۰۰ تا ۴۰۰هزار تومان نوسان دارد که عواملی هم‌چون، موقعیت، داشتن سند قانونی و جواز ساخت، در افزایش آن تاثیر دارد.

خبرنگار دنیای اقتصاد، ظرف روزهای آینده باز هم گزارش‌های دیگری از نوسان قیمت زمین در منطقه نمک آبرود ارسال خواهد کرد.