بیش از ۳۰۰ پروژه عمرانی و خدماتی طی هفته دولت در خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرگزاری مهر در بیرجند، معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران میزان اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی خراسان‌جنوبی را یک‌هزار و ۳۰۰میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این اعتبار از ردیف‌های مختلف بودجه به این بخش اختصاص یافته که بر اساس این اعتبارات یک‌هزار و ۹۷۶ پروژه عمرانی به بهره برداری خواهد رسید.

حسین پور با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰‌درصد از کلاس‌های آموزشی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی غیر مقاوم هستند، افزود: به منظور مقاوم سازی و بهسازی مدارس شهری و روستایی ۱۰‌میلیارد تومان از محل ذخیره ارزی به خراسان‌جنوبی اختصاص یافته که ۷‌میلیارد و ۲۰۰تومان ابلاغ شده و با دریافت تمامی‌این اعتبارات تا سال آینده اکثر کلاس‌های آموزشی دانش‌آموزان غیر مقاوم بهسازی خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۸۰‌درصد ادارات در ساختمان استیجاری و نامناسب استقرار دارند ،افزود : مجوز حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی حریم طرح جامع گرفته شده و همچنین اعتباری نیز برای ساختار ادارات لحاظ شده است.