مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ۶ ایستگاه مترو تا پایان سال ۸۶ خبر داد. مهندس محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: سه ایستگاه از خط ۴ و سه ایستگاه از خط یک، ۲ و ۵ افتتاح می‌شود. ایستگاه‌های خط ۴ شامل دروازه دولت،‌ ابن‌سینا و میدان فردوسی است. وی در پاسخ به این سوال که آیا ایستگاه دروازه دولت هم اکنون فعال است، افزود: بخش پایین این ایستگاه به خط ۴ وصل شده که امسال بهره‌برداری می‌شود. مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که ایستگاه ابن‌سینا نیز به خط ۲ وصل است، یادآور شد: بنابراین دو ایستگاه تقاطعی و یک ایستگاه فردوسی از خط ۴ بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: ایستگاه‌های شهداء، آزادی و اکباتان نیز به ترتیب از خطوط یک و دو و ۵ پایان سال ۸۶ به بهره‌برداری می‌رسد که ایستگاه شهدا، نزدیک بهشت زهرا (س) و آزادی کنار استودیوم آزادی قرار گرفته است.

به گفته مدیرعامل متروی تهران، با افتتاح این ایستگاه‌ها ۱۲۰‌هزار سفر به سفرهای موجود مترو اضافه می‌شود. هاشمی یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده قرار بود بخشی از خط یک به سمت تجریش نیز در سال جاری افتتاح شود که به دلیل کمبود اعتبارات بهره‌برداری از این بخش ۶ ماه به تعویق می‌افتد و در سال ۸۷ افتتاح می‌شود.