اگر شما اسکیت داشته باشید و بر فراز نیایش یا بالاتر از آن بایستید و پلیس هم مانع از حرکت شما نشود، با کمترین زمان و بالاترین سرعت می‌‌توانید شمال به جنوب منطقه موسوم به جنت‌آباد را طی کنید. آب و هوای مناسب، دسترسی آسان با ترافیک کم به ولی‌عصر- ونک و از سوی دیگر به منطقه شهران را ساده می‌کند.

حرکت تو در همت که نقش اساسی در ترافیک تهران رابه عهده گرفته است، سرک کشیدن توبه جنب‌آباد را در پی‌دارد، وقتی به اینجا می‌رسید فرصتی و تاملی! تو در رویای سکونت در این منطقه و ساختمان‌های نسبتا زیبای (مسکونی و تجاری) هستی که بوق ماشین‌ها و سوت پلیس تو را وادار به حرکت می‌کند. درست است اینجا جای اندیشیدن به جنت‌آباد نیست.
بهتر است از شهید اسحاقی تا آیت‌ا...‌کاشانی و خیابان‌های پیرامون خیابان جنب‌آباد، از جمله گلستان لاله‌شرقی و غربی، چهارباغ، ایثارگران و بخش‌هایی از آیت‌ا...‌کاشانی را قدم بزنی تا ...
شهروندان خوش‌مشرب ما در این منطقه از جمله آقایان اکبرپور و زارع از دسترسی آسان به میدان آزادی و مناطق اطراف آن، فضای دیدنی منطقه همچون اقاقیا، میلاد، پروانه، شبنم، خرداد و میدان چهار‌باغ حرف می‌زدند.
آقای باقربیگی که در کار مسکن است با حرارت و گرمی از وضعیت مسکن سخن می‌راند که این روزها مسکن به خصوص با توجه به ازدواج جوان‌ها و هجوم دانشجویان شهرستانی برای ثبت نام ترم جدید تحصیلی، دغدغه همه شده است.