به گزارش خبرگزاری فارس، شورای شهر تهران، روز گذشته درباره موضوع واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی اعلام کرد: با توجه به بند ۵ ماده یکم مصوبه راهبردهای برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی ابلاغی مهر سال ۹۵ شهرداری تهران بر مبنای سند و برنامه عملیاتی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در حوادث طبیعی و انسان‌ساخت اقداماتی را موظف است انجام دهد.

‌بر همین اساس باید تهیه و بازنگری برنامه‌های بازدید دوره‌ای و تعمیر و نگهداری مستمر از همه تجهیزات و تاسیسات خطوط ایستگاه‌ها و قطارهای مترو با توجه به عمر مفید آنها انجام گیرد.

با وجود تاکید و تذکر اعضای شورای شهر تاکنون بیش از ۳۵درصد از قطارهای درون‌شهری و بیش از ۷۵درصد ناوگان خط ۵ مترو تهران نیاز به اورهال پیدا کرده در حالی که نادیده گرفتن چنین موضوعی باعث انباشت مشکلات و تعطیلی خطوط مترو یکی پس از دیگری می‌شود. زیرساخت‌های مترو در مدیریت بحران با این رویکرد نه تنها مددرسان نخواهد بود، بلکه خود به یک معضل و بحران انسانی تبدیل می‌شود.لذا بر اساس چالش‌هایی که اعلام کردند همچنین در جهت افزایش شاخص آسایش شهروندی باید اعتبارات لازم در این زمینه در بودجه سال ۱۴۰۱ و پیگیری بدهی‌های دولت در این زمینه صورت گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند