به گزارش «ایسنا»، ابوالفضل فلاح در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری تهران گفت: یکی از اقدامات مهم شهرداری تهران در این دوره، دنبال کردن ایجاد سامانه مدیریت بدهی است چراکه تاکنون شهرداری تهران فاقد این سامانه بوده و به همین دلیل است که تاکنون هیچ مدیری رقم دقیقی از بدهی و طلب نتوانسته اعلام کند و اعداد مختلف از سوی مسوولان اعلام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بدهی ۷۲ هزار میلیارد تومانی احصا شده است، افزود: این بدهی شامل اعداد قطعی بدهی در حوزه بانکی و اوراق مشارکت است؛ اما هنوز رقم بدهی در حوزه بدهی مالیاتی، پیمانکاران و تامین اجتماعی مشخص نیست و اگر آن ارقام را به ۷۲ هزار میلیارد تومان اضافه کنیم، رقم بدهی متفاوت می‌شود.

فلاح در مورد راه‌‌‌اندازی سامانه مدیریت بدهی با بیان اینکه با استقرار این سامانه، میزان بدهی به هر فرد به روز مشخص می‌شود، در مورد زمان آغاز به کار این سامانه گفت: باید زیرساخت‌‌‌های فناورانه آن مهیا شود؛ اما با جدیت به دنبال راه‌‌‌اندازی این سامانه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه نبود سیستم مدیریت بدهی و مطالبه موجب انباشت بدهی‌‌‌ها شده است، اظهار کرد: به دلیل نبود یک سامانه، بدهی‌‌‌ها انباشته شدند و به همین دلیل در حال حاضر نمی‌‌‌توانیم از امکان تسهیلات بانکی استفاده کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند