به گزارش «دنیای اقتصاد»، در روزهای اخیر اظهارنظرهای مختلفی درباره علت ترافیک سنگین روزهای اخیر تهران در شرایطی که هنوز مدارس به صورت حضوری بازگشایی نشده است، مطرح شد. برخی مسوولان مرتبط با امر مدیریت ترافیک معتقدند زمان اجرای طرح ترافیک که در حال حاضر ۸:۳۰ تا ۱۶ است باید اصلاح شود و به وضعیت پیش از شیوع کرونا بازگردد؛ به این معنا که اجرای آن دست‌کم تا ساعت ۱۸ ادامه پیدا کند.

در عین حال برخی نیز علت اصلی ترافیک سنگین مهر و آبان را فعال شدن برخی کسب‌وکارها به دنبال واکسیناسیون گسترده می‌دانند که سبب شده سفر با انگیزه‌های تفریحی یا خرید و نظایر آن افزایش پیدا کند. اما صرف‌نظر از اینکه عامل اصلی تشدید ترافیک در هفته‌های اخیر چه بوده است، مدیران شهری درصدد تغییر در ساعت اجرای طرح ترافیک برآمده‌اند.

در جلسه عصر روز گذشته شورای ترافیک تهران نیز چند سناریو روی میز قرار گرفت. یک سناریو بازگشت یکباره طرح ترافیک به بازه اجرای قبل از تغییرات کرونایی است و سناریوی دیگری نیز مطرح است، مبنی بر اینکه بازه زمانی اجرای طرح ترافیک به صورت پلکانی به وضعیت پیش از شیوع کرونا باز گردد.

روز گذشته برخی از مسوولان وزارت بهداشت نیز به صراحت اعلام کردند که مطالعات انجام شده در تهران حاکی است لغو یا تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک تاثیری بر شیوع کرونا نداشته است. به این ترتیب در صورت جلب نظر موافق ستاد مقابله با کرونا، احتمال اقبال به پیشنهاد شورای ترافیک تهران و تغییر در زمان اجرای طرح ترافیک وجود دارد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند