به گزارش سایت شهر، محمدنادر محمدزاده، با بیان اینکه ۴۴۴ مورد از املاک در یکسال اخیر یا تخلیه یا تعیین تکلیف شده بود، گفت: این تعیین تکلیف لزوما به معنای تخلیه نیست، بلکه مواردی وجود داشته که به هر دلیلی نهاد یا مجموعه بهره‌بردار با شهرداری به توافق رسیده و املاک را خریده یا اجاره کرده و در نهایت شکل آن از ماهیت بلاعوض خارج شده است.

آن‌طور که محمدزاده گفته است؛ از ۴۴۴ مورد تعیین تکلیف شده، حدود ۳۲۰ ملک باید تخلیه می‌شد و با احتساب حدود ۱۶۰ ملک دیگر که از بررسی ۲۳۹ ملک در دست بررسی به املاک مشمول اضافه شد، ۴۸۶ ملک در دستور تخلیه و بازپس‌گیری قرار دارد که در حال حاضر تعداد باقی‌مانده کمتر از ۳۰۰ مورد است.

او ادامه داد: به عبارت دیگر مجموع املاک بازپس‌گیری شده و تعیین تکلیف شده در حال حاضر بیش از ۶۰۰ مورد است.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با بیان اینکه فعالیت در مناطق در زمینه تخلیه یا تعیین تکلیف املاک به شدت جدی است، گفت: هیچ ملکی وجود ندارد که در اختیار اشخاص و دارای حکم تخلیه باشد اما اقدامی برایش نشده باشد. درواقع تا امروز هر ملکی که حکم تخلیه داشت، تخلیه شده است.

او ادامه داد: بنابراین املاک در اختیار غیر از این سه حالت خارج نیستند؛ یا تخلیه شدند، یا حکم تخلیه از دادگاه گرفته شده یا هنوز در مرحله رسیدگی در دادگاه است و ملک استثناشده وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند