به گزارش خبرگزاری فارس، حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره تشدید آلودگی هوا در پایتخت گفت: فقط طی ۷۲ ساعت در پایان هفته گذشته کیفیت هوای تهران ۴۰درصد بدتر شده و به شرایط قرمز رسیده است.

وی افزود: با استمرار سکون هوا تا دوشنبه اگر با همین‌ آهنگ در شهر فعالیت وجود داشته باشد خطر وضعیت بنفش یا هشدار وجود دارد. از دولت درخواست می‌کنم با پیشنهاد استاندار تهران برای تعطیلی شهر موافقت کند.

سخنگوی شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه میزان انتشار آلاینده هر موتورسیکلت بیش از ۱۸ برابر یک خودروی سبک است، گفت: مساله نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیز باید از طریق دولت حل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی اعطا، سخنگوی شورای‌شهر تهران در صفحه شخصی خود در توییتر درباره آلودگی هوا در تهران اظهارکرد: هوای پاک یک حق همگانی و تاب‌آورى زیست‌محیطى شهر یک ضرورت غیرقابل کتمان است. تاثیر آلودگی هوا بر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا اهمیت مهار آن را دوچندان می‌کند.

وی افزود: بارها گفته شده مهار آلودگی هوا یک موضوع حاکمیتى است و همه دستگاه‌ها باید به وظایف خود عمل کنند.

اعطا بیان کرد: آنچه معمولا مغفول می‌ماند، میزان انتشار آلاینده هر موتورسیکلت بیش از ۱۸ برابر یک خودروی سبک است که متاسفانه طرح‌هایی چون جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی با کاربراتوری کمتر دنبال شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: مساله نوسازی ناوگان اتوبوسرانی باید از طریق دولت حل شود؛ نه از طریق نصب فیلتر جاذب دوده روی اتوبوس‌های فرسوده که قاعدتا باید تاکنون از رده خارج می‌شدند‌.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند