وی اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های رفت و آمد اعمال شد و حجم ترافیک نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرد. بر همین اساس تعداد روزهای ناسالم کمتری داشتیم اما باید هوشیاری و دقت بیشتری را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: از مهر ماه پیگیر بودیم که تهران به عنوان کلانشهری قلمداد شود که تا جای ممکن نیروگاه‌های آن با تامین سوخت گاز کمتر به سمت استفاده از سوخت‌های جایگزین حرکت کند. بر همین اساس امروز مصوبه‌ای داشتیم که با توجه به شرایط شکننده و ناپایدار تهران و با وجود پایداری هوا که غلظت آلایندگی را افزایش می‌دهد، شرکت ملی گاز و شرکت نفت نسبت به تامین گاز این صنایع اقدام کنند و در صورتی که این کار به هر دلیلی امکان‌پذیر نشود گازوئیل یورو۴ به این صنایع بدهد. وی تاکید کرد: باید نیروگاه‌ها گزارش مکتوبی در خصوص استاندارد‌سازی و کاهش مصرف خود ارائه کنند که نظارت و ارزیابی دقیقی در این حوزه انجام شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به لزوم انجام دقیق معاینه فنی خودروها اشاره کرد و افزود: ۶۶ مرکز معاینه فنی خودرو در تهران از دستگاه‌ها و تجهیزاتی برخوردار هستند که نسبت به سایر مراکز معاینه فنی باید ارجحیت داشته باشند. البته باید در صدور مجوزها شاخص‌ها به طور کامل در همه مراکز رعایت شود و همه مراکز تجهیزات لازم را تامین کنند. وی افزود: در حال حاضر در تهران از سه میلیون موتورسیکلتی که مشمول معاینه فنی هستند تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی در تهران دریافت کردند بنابراین باید تمهیداتی برای رؤیت پلاک موتورسیکلت‌ها توسط دوربین‌های پلیس و اعمال نظارت دقیق آنها اتخاذ شود. محسنی بندپی در خصوص رای دیوان عدالت اداری برای سن فرسودگی خودروها نیز گفت: شاید قصد دیوان عدالت اداری کمک به اشتغال باشد، ولی خروجی این اقدام برای سلامت آحاد جامعه مناسب نیست. بر همین اساس باید این موضوع در شورای ترافیک استان تهران مورد ارزیابی، بررسی و تصمیم‌گیری قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند