وی ادامه داد: زیرساخت‌های مترو به‌خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده و بیشترین مشکل واگن و تامین اعتبار است که شهرداری در این تامین اعتبار تنهاست.

حناچی با اشاره به اینکه تعداد مسافران مترو و اتوبوس اکنون در ایام کرونا به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده گفت: اما این شرایط به قبل بازمی‌گردد و نیاز به حمایت دارد.

وی افزود: برای پروژه‌ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب روبه‌رو است، حمایت بیشتری نیاز داریم. اوراق مشارکت ۹۸ رسیده است، اما مشکلات اداری در تامین اجتماعی داریم که انتظار داریم مشکلات هر چه زودتر حل شود.

حناچی گفت: امروز بخش انتهایی خط ۶ مترو اضافه می‌شود و چهار ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد. این پروژه از پروژه‌های پیچیده‌ای بود که از سفره چشمه‌علی عبور می‌کرد و نگرانی‌های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد. وی با اشاره به مسافت حدود ۴/ ۵ کیلومتری مسیر طی شده این خط که ۱۲۰۰ متر از آن باقی مانده است، ابراز کرد: با اتصال این تکه از چهار ایستگاه جدید به خط ۶ متر و اضافه می‌شود که با اتصالات کوچکی به راه‌آهن متصل می‌شود.

حناچی اظهار کرد: این بخش از عملیات مترو توسط متخصصان ایرانی درحال انجام است که کار مهمی است و این دستگاه روزانه ۷ متر کار می‌کرده و الان به ۱۴ متر در روز افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا آخر امسال به پایان برسد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند