به گزارش «ایسنا» سیدمناف هاشمی افزود: امروز بعد از بازدید سخنگوی دولت، سه خواسته از او داشتیم؛ یکی اینکه اتوبوسرانی و متروی ما نیاز به نوسازی دارد و می‌توان با هزینه کمی ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰۰ دستگاه واگن را نوسازی کرد. دوم اینکه در حوزه واگن‌سازی هم از او خواستیم که دولت کمک کند.

به گفته وی، با انعقاد چند قرارداد با واگن‌سازی تهران و سایر کارخانه‌های داخلی در سال جهش تولید می‌توان هم این کارخانه‌ها را فعال کرد و هم بخشی از واگن‌های مورد نیاز کشور را تامین کرد؛ کمااینکه ظرفیت زیرساخت‌های ما در شبکه خطوط مترو نیاز به ۳هزار دستگاه واگن دارد که ما در حال حاضر تنها ۱۵۰۰ واگن داریم.

وی در ادامه گفت: دولت امکان نوسازی یک‌هزار دستگاه اتوبوس را فراهم کرده است و هم اکنون ۲۵۰ اتوبوس به تعمیرگاه‌ها اعزام شده‌اند. این در حالی است که هزینه نوسازی هر دستگاه اتوبوس حدودا ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود. از سوی دیگر با یک‌هزار میلیارد تومان می‌توان ۴۲ رام قطار را که نیاز به نوسازی دارند، نوسازی کرد، در حالی که اگر بخواهیم همین مقدار قطار وارد ناوگان کنیم با هزینه‌های امروز یورو حدود ۹هزار میلیارد تومان باید هزینه کنیم.

هاشمی در ادامه گفت: حمایت‌های یارانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های ما از او بود. ناوگان حمل و نقل شهری در حوزه اتوبوسرانی و مترو در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد، چرا که با وجود افزایش قیمت ها، میزان مسافران مترو به نصف رسیده و در اتوبوسرانی هم میزان مسافران به یک سوم رسیده است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه آن دسته از شهروندانی که هم اکنون از ناوگان حمل و نقل شهری استفاده می‌کنند، پای ثابت هستند و احتمالا امکان استفاده از مدهای دیگر حمل و نقل را ندارند. انتظار ما این است که دولت در یارانه حمل و نقل کمک کند؛ وی قول مساعد داده که در جلسه ستاد کرونا این درخواست را مطرح کند.

وی در پایان گفت: استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی، از روز شنبه اجباری شده است و نیروی انتظامی در این زمینه به ما کمک می‌کند، اما واقعیت این است که برخی شهروندان در خرید ماسک هم مشکل دارند و باید در این زمینه‌ها خیریه‌ها ورود کنند و دولت به تولید‌کنندگان یارانه بدهد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند