به گزارش پایگاه خبرى وزارت راه‌وشهرسازى، در این گزارش با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان ملی زمین و مسکن در بحث اتمام مسکن مهر که کمتر به آن پرداخته شده است احداث خدمات روبنایی سایت‌های مسکن مهر در شهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر است، آمده است: از ابتدای روند احداث پروژه‌های مسکن مهر در دولت تدبیر و امید ساخت خدمات روبنایی از جمله مدرسه، کلانتری، درمانگاه، کتابخانه و سایر تجهیزات فرهنگی ورزشی در دستور کار ما قرارداشته است.

براساس این گزارش، ساخت خدمات روبنایی مسکن مهر در قالب ۳ گروه مدارس، کلانتری و سایر خدمات قابل تقسیم است. در این زمینه، ایجاد مراکز رفاهی جهت ارتقای سطح معیشت ساکنان، افزایش امنیت و ارائه خدمات عمومی در مجاورت سایت‌های مسکن مهر از جمله اولویت‌های اصلی سازمان ملی زمین و مسکن است که تاکنون ۱۶۲ مدرسه تکمیل و ۳۹ مدرسه دردست ساخت است، همچنین در بحث ارتقای امنیت، ۳۲ کلانتری تکمیل و ۱۲مورد آن در دست ساخت است و در سایر خدمات عمومی شامل درمانگاه، کتابخانه و اماکن ورزشی ۲۳ مورد تکمیل و ۲۵ مورد در دست ساخت است.  در این گزارش به نقل از مسوولان وزارت راه‌وشهرسازی در طرح مسکن مهر اعلام شده است: ساخت خدمات روبنایی همزمان با تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر و با حداکثر سرعت در دست بهره برداری است. طبق برنامه‌های دولت و وزارت راه‌وشهرسازی در این زمینه، احداث ۲۲ مدرسه، ۴ کلانتری و ۱۹ مورد از سایر خدمات روبنایی جدید در دستور کار سازمان ملی زمین و مسکن قرار دارد.

گفتنی است ساخت مسکن مهر در شهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر برعهده سازمان ملی زمین و مسکن، در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن و در شهرهای جدید برعهده شرکت عمران شهرهای جدید است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند