علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامى در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص آخرین اقدام بنیاد مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: کلنگ افتتاح تعدادی از واحدهای مسکن ملی تحت مسوولیت بنیاد در هفته دولت به زمین زده می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این مطلب که در مجموع معادل ٥٠ هزار واحد در چند گروه ساخت مسکن ملى در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است، افزود: از حدود ٥٠ هزار واحدى که تامین زمین شده حدود ١٣ هزار واحد توسط بنیاد مسکن مستقیما احداث مى شود، ۱۱ هزار و ۴۴۷ واحد توسط خود مردم و به شکل مشارکتی با حمایت بنیاد مسکن، ۱۴ هزار و ۸۳۴ واحد به شکل انبوه‌سازی توسط انبوه‌سازان زیرنظر بنیاد و ۹ هزار و ۴۰۰ واحد انفرادی ساخته خواهد شد.

تابش اعلام کرد: بر اساس تازه‌ترین آمار، تاکنون پرونده ۵۱۲۴ متقاضی مسکن ملی کامل شده که این تعداد آورده اولیه واحدهای خود را تامین کرده و در حسابی به همین منظور واریز کرده‌اند که رقمی معادل ۲۲۰ میلیارد تومان است. وی یادآور شد: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان باید تا ۱۵ شهریور، آورده خود را برای مسکن ملی به حسابی تحت همین عنوان واریز کنند. چنانچه واریز اولیه مسکن ملی توسط بخشی از متقاضیان انجام نشود، آنها حذف خواهند شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخصوص افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان توضیح داد: افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان در هیات دولت مصوب شده است که در هفته جاری به بانک‌ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود و با تعیین سهم هر بانک و ابلاغ به بانک‌ها، عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند