این دوره آموزشی به مدت سه ساعت و به شکل حضوری خواهد بود و محتوای اصلی کارگاه آموزشی را «اتفاقات رخ داده در بازار مسکن شامل علل تداوم رشد قیمت مسکن، برنامه‌های مالیاتی دولت و مجلس برای سرمایه‌گذاران بازار ملک و همچنین رابطه معنادار و پیچیده بازار مسکن با بازارهای ارز و سهام» تشکیل می‌دهد. در این کارگاه «مهم‌ترین خوراک اطلاعاتی» مورد‌نیاز طیف همیشه حاضر در بازار مسکن برای «هر نوع اقدام در سال‌جاری» در اختیار مخاطبان و شرکت‌کنندگان در کارگاه قرار می‌گیرد. منظور از خوراک اطلاعاتی، آمار تنها نیست بلکه تحلیل وضعیت بازار از روی آمارها و داده‌های مستند به همراه شرح مشاهدات از بازار و تشریح تحقیقات میدانی و یافته‌های حاصل از آن است. سرعت تغییر و تحولات در بازار مسکن به‌قدری بالا است که فرصت «موقعیت‌یابی» و همچنین «تشخیص دقیق و درست اتفاقات اقتصادی در بازار مسکن» را از غالب خریداران و سرمایه‌گذاران در این حوزه گرفته است. خیلی از بساز و بفروش‌های پرکار در تهران از زیرپوست آنچه در بازار مسکن می‌گذرد با خبر نیستند و از روی عادت، با یک سبک قدیمی در حال فعالیت هستند. از طرفی، منشأ یا علل برخی تغییرات در بازار ملک برای برخی فعالان این بازار تا حدودی ناشناخته مانده است.

کارگاه «دانستنی‌های ورود به بازار مسکن» قصد دارد این بازار را با استناد به آمارهای رسمی و اطلاعات میدانی، به طیف فعال در این حوزه معرفی کند و شناخت فعالان بازار مسکن و همینطور افرادی که برای خرید مصرفی قصد دارند امسال وارد این حوزه شوند را افزایش دهد. طیف مخاطب این دوره شامل متقاضیان خرید آپارتمان، متقاضیان اجاره، سازنده‌ها، بساز و بفروش‌ها، موجران، خریدار و فروشنده زمین و سرمایه‌گذاران ساختمانی است.

متقاضیان شرکت در اولین دوره این برنامه که با عنوان «راهنمای بازار مسکن ۹۹ به همراه خلاصه کاربردی تحولات ملکی ۹۸» برگزار می‌شود، می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس بگیرند یا به آدرس اینترنتی مرکز آموزش گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» به نشانی tc.den.ir مراجعه کنند.

13 نفر این پست را پسندیده اند