به گزارش «دنیای اقتصاد» در حالی که بازار مسکن با توجه به رکود معاملاتی رخ داده، طی چند هفته اخیر با عقب‌نشینی بخشی از فروشندگان در قیمت‌های پیشنهادی خود مواجه شده است، اما مشاوران املاک خبر می‌دهند در میان گروه‌های سنی مختلف آپارتمان‌های مسکونی، مالکان واحدهای مسکونی نوساز، انعطاف‌پذیری کمتری در قیمت‌های پیشنهادی خود نسبت به سایر گروه‌های سنی آپارتمانی داشته‌اند. به گفته آنها، یکی از مهم‌ترین دلایل این گروه از مالکان برای کاهش نه چندان زیاد قیمت‌های پیشنهادی، انتخاب گزینه «اجاره» به جای «فروش» واحد مسکونی است.

این گروه از مالکان آپارتمان‌های مسکونی با فرض آنکه بتوانند در دوره رونق بعدی، با قیمت‌های مناسب‌تری ملک خود را بفروشند ترجیح می‌دهند به جای فروش ملک، آپارتمان خود را اجاره دهند تا در فرصت مناسب‌تری که تعداد خریداران بیشتری در بازار وجود داشته باشد، ملک خود را به بازار عرضه کنند. مشاوران املاک در مناطق ۲۲گانه همچنین اظهار می‌کنند مالکان آپارتمان‌های میانسال انعطاف‌پذیری بیشتری در قیمت‌های پیشنهادی خود برای فروش دارند.

در جدول نبض بازار امروز، قیمت‌های پیشنهادی برای آپارتمان‌های مسکونی ۵۰ تا ۷۵ مترمربعی در مناطق مختلف شهر تهران ارائه شده است.

 

07-02

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند