وی با بیان اینکه شهر تهران دارای ۵٣٠ کیلومتر مسیل و کانال اصلی و ١٠ هزار کیلومتر انهار فرعی است، اضافه کرد: در بارش‌های پرحجم صورت گرفته کانال‌های اساسی هیچ مشکلی نداشتند و تحت کنترل بودند. اگر این کانال‌ها دچار مشکل شوند، در صورت بارش باران شهر هم دچار مشکل می‌شود. معاون شهردار تهران با اشاره به انهار فرعی پایتخت و بروز مشکلات احتمالی توضیح داد: بعضا به واسطه مشاغل زباله‌ساز و بی‌دقتی برخی از شهروندان، در انهار و شبکه‌های فرعی زباله ریخته می‌شود و آبگرفتگی‌هایی اتفاق می‌افتد، اما این آبگرفتگی‌ها آن‌قدر نیست که شهر را تحت تاثیر قرار دهد.

یزدانی با اشاره به اینکه با پاکسازی این انهار جریان عادی آب مجددا برقرار می‌شود، گفت: با توجه به اعلام هواشناسی درخصوص بارندگی‌ها تمام مدیران خدمات شهری، مناطق ٢٢ گانه و نواحی ١٢٢ گانه در آمادگی کامل هستند و امیدوارم بتوانیم همانند سال گذشته از بروز هر گونه مشکل جدی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه ممکن است به‌صورت موردی در برخی از معابر آبگرفتگی موقتی ایجاد شود، اضافه کرد: در این صورت، با حضور نیروهای خدمات شهری سریعا آبگرفتگی رفع خواهد شد. به‌طور کلی، شهرداری تهران با حضور ۱۵ هزار نفر از نیروهای خدمات شهری و نظارت مدیران تمام تلاش خود را برای رفع هرگونه مشکل به کار گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکل در زمان بارندگی، شهرداری تهران در هماهنگی‌های کامل با استانداری، سازمان آب و فاضلاب، هواشناسی و سایر دستگاه‌های مسوول قرار دارد.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران نیز در همین رابطه اعلام کرد: آبگرفتگی‌های کوچک در سطح شهر به سرعت برطرف می‌شود و تاکنون مشکلی برای شهر ایجاد نشده است. اصغر عطایی مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه چندروزی است بارش‌های باران شروع شده و اوج بارش‌ها تا اواسط هفته ادامه دارد، گفت: بارش‌های پرحجم پاییز امسال سبب می‌شود دغدغه مسوولان در حوزه آب کمتر شود.

وی در پاسخ به این پرسش که طی سه روز گذشته شاهد آب‌گرفتگی‌های زیادی در سطح معابر شهر بودیم، این در حالی است که گفته می‌شد نیروهای شهرداری آمادگی لازم را برای بارش‌های پاییزی دارند، اظهار کرد: آبگرفتگی‌ای که شهر را دچار مشکل کند در مسیر کانال‌ها، مسیل‌ها و رودها است که ما با وجود حجم بالای آب مشکلی در این بخش نداشتیم اما اینکه انهار برخی از خیابان‌ها دچار گرفتگی‌های کوچک شوند، هیچ مشکلی برای شهر ایجاد نمی‌کند، زیرا نیروهای خدمات شهری در سطح مناطق ۲۲ گانه و ناحیه‌های شهر حضور دارند و اگر گرفتگی ایجاد شود، به سرعت برطرف می‌شود.

عطایی افزود: مسوولان خدمات شهری در سطح شهر حضور دارند تا مشکلات را برطرف کنند. به‌طور مثال ممکن است در اثر انداختن زباله توسط مغازه‌دار یا شهروندان، انهار کوچک سطح شهر دچار گرفتگی و در آن منطقه شاهد آبگرفتگی‌های کوچک باشیم اما چون عوامل ما در سطح شهر حضور دارند، به سرعت این نوع گرفتگی‌ها برطرف می‌شود.

مشکل اصلی احتمال سیل در کانال‌ها و مسیل‌ها بود که می‌تواند با ۳۰ دقیقه بارش مداوم و پرحجم، شهر را دچار مشکل کند که خوشبختانه ما از فروردین سال ۹۸ تا امروز این آمادگی را در برابر این‌گونه حوادث داریم و در طول سال برنامه‌ریزی‌های لازم را برای این موضوع انجام داده و مشکلات فنی را به‌طور مستمر برطرف کردیم. تمامی انهار لایروبی شده و شرایط مناسبی داریم.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: شهروندان نیز درخصوص آبگرفتگی‌های کوچک به شهرداری کمک کنند و زباله‌های خود را در انهار یا جوی‌های سطح شهر پرتاب نکنند. در حال حاضر با وجود افزایش بارندگی‌ها شرایط خوبی داریم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند