به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مسجدجامعی پس از گزارش خزانه‌دار شورا درخصوص حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در چهار ماه نخست سال ۹۸ در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: این گزارش یک روند مثبت و صعودی را در ارائه گزارش‌های مالی شهرداری نشان می‌دهد اما سوال اینجاست که ۹۱درصد درآمد محقق شده در کجا هزینه می‌شود؟

وی تصریح کرد: وقتی به سطح بیش از ۹۰ درصدی در تحقق درآمدها می‌رسیم انتظار این است که در پروژه‌های در حال اجرا نیز اتفاق جدیدی رخ دهد، ولی عملا این پیشرفت را در شهر نمی‌بینیم و حس نمی‌کنیم. مسجدجامعی با اشاره به تصویب و وضع عوارض جدید و افزایش تعرفه خدمات در شهر در این دوره از شورای اسلامی شهر تهران افزود: زمان تصویب افزایش تعرفه‌ها دیدگاه این بود که کیفیت ارائه خدمات به شهروندان افزایش پیدا کند اما این تغییر کیفی اتفاق نیفتاده است؛ چه بهانه‌ای می‌تواند توجیه‌گر این موضوع باشد و حتی اگر توجیهی هم پیدا شود، باز کمکی به بهبود وضع شهر نمی‌کند.

وی افزود: خوشبختانه گزارش ارائه شده یک گزارش اصطلاحا «گرد» نیست و نقاط مثبت و منفی را با هم دیده است، اما برای اینکه شفاف‌تر و کامل‌تر شود باید در موضوع درآمدها به‌صورت تفکیک شده گزارش ارائه شود که من به ویژه در زمینه افزایش تعرفه‌ها و کیفیت ارائه خدمات چنین تفکیکی را لازم می‌دانم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران ۲ سال است که گزارش عملکرد ارائه نکرده است، گفت: گزارش‌ها در حوزه مدیریت شهری یک گزارش واحد از سوی شورای شهر و شهرداری است، در واقع وقتی ما به‌عنوان شورای شهر گزارش می‌دهیم، گزارش مشترک با شهرداری است؛ اما لازم است شهرداری نیز از روند اجرا گزارش دهد و این گزارش‌ها به‌صورت مجزا و کامل‌تر ارائه شود. مسجدجامعی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته گزارش‌های شهرداری ارائه می‌شد، افزود: از کمیسیون برنامه و بودجه شورا می‌خواهم ترتیبی اتخاذ کند که این گزارش‌های مشترک تهیه و ارائه شود؛ الگویی که در گزارش امروز خزانه‌دار معیار قرار گرفت بسیار خوب است و می‌تواند مبنای گزارش مشترک قرار گیرد و آن گزارش نتایج بهتری نسبت به گزارش‌های یکسویه برای شهر، شهروندان و حوزه اجرایی داشته باشد.

روز گذشته سید حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران در گزارشی اعلام کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی چهار ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۶۲۷۶ میلیارد تومان اقدام کند، اما ۹۱ درصد آن معادل ۵۷۲۴میلیارد تومان را تحصیل کرده است. ۷۵ درصد از این رقم نقد و ۲۵ درصد غیرنقد بوده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند