به گزارش «ایسنا» زهرا نژادبهرام با اشاره به جلسه اخیر شورای شهر با مسوولان شهرداری و بنیاد تعاون ناجا برای پیگیری وضعیت گود کنار برج میلاد با بیان اینکه گود کنار مرکز همایش‌های برج میلاد یک ضایعه است که حدود پنج سالی می‌شود که شهر را آزار می‌دهد، اظهار کرد: عدم تعیین تکلیف این گود فضای شهر را دچار چالش کرده و خطرهای بالقوه‌ای را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه آخرین گزارش پایش گود برج میلاد در اردیبهشت ماه امسال تهیه شده است، گفت: این مطالعه امنیت گود تا پایان سال ۹۹ را تضمین می‌کند اما در همین گزارش قید شده که بهترین راهکار پایدار‌سازی و پیشگیری از خطر، ایجاد سازه در گود است. به گفته نژادبهرام، این گود برای ساخت یک سازه ایجاد شد، اما به دلیل عدم رعایت حد ارتفاع و از آنجا که دو سوم ارتفاع برج را تحت‌تاثیر قرار می‌داد، مدیریت شهری طرح مذکور را نپذیرفت.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده، شهرداری تهران تمام استانداردها، ضوابط، ابعاد و... سازه کنار برج میلاد را در قالب «پاکت (بسته) حجمی سازه» تهیه کرده است و در جلسه اخیر نیز این تصمیم اتخاذ شد که بنیاد تعاون ناجا نیز پیشنهاد خود را در قالب این «پاکت حجمی» ارائه کند تا نهایتا مشاوران شهرداری پیشنهادها را ارزیابی کنند و تا پایان بهار امسال فکری به حال این گود شود. نژادبهرام ابراز امیدواری کرد در سال ۱۳۹۸ عملیات عمرانی در گود کنار برج میلاد آغاز شود و افزود: تفاهم نسبی خوبی بین طرفین ایجاد شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند