به گزارش «ایسنا» محمدجواد حق‌شناس در آخرین نشست هماهنگی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در محل شورای شهر گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین و پرمشارکت‌ترین رویداد‌های فرهنگی است که هر سال در تهران برگزار می‌شود، امسال به واسطه همزمان شدن زمان معمول با ماه مبارک رمضان زمان برگزاری کمی به جلو افتاد و ما از ۴ اردیبهشت ماه شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب به مدت ۱۰ روز در محل مصلای تهران خواهیم بود.

حق شناس ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که اندیشیده شده این رویداد با استقبال جامعه به ویژه دانش پژوهان، دانشجویان و دانش‌آموزان و اهالی فرهنگ مواجه شود و در فضای مرکز شهر که درگیر این رویداد است به خوبی انتظارات مخاطبان برآورده شود.  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در فضایی که تحریم‌های ظالمانه و تبلیغات منفی علیه کشور ما صورت گرفته است، نمایشگاه بین‌المللی کتاب بهترین فرصت برای نشان دادن فرهنگ ملتی است که نقشی بی‌بدیل در گسترش فرهنگ جهانی دارد.

حق شناس در ادامه سخنان خود گفت: در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شاهد حذف بن کارت‌ها و ارائه خدمات از طریق کار ملی هوشمند و و اپلیکیشن‌ها خواهیم بود. ما قطعا باید به سمت ایجاد شهر پاک حرکت کنیم و یکی از شاخصه‌ها در این زمینه استفاده از تکنولوژی‌ها در راستای کاهش تولید زباله است. بن کارت‌ها که تسهیلاتی برای اقشار مخاطب نمایشگاه بودند جزو مواردی است که هم تولید آنها هزینه‌بر است و هم اینکه بعد از استفاده به‌عنوان پسماند رها می‌شوند، بنابراین با تمهیداتی که بانک شهر اندیشیده در نمایشگاه امسال این خدمات از طریق کارت ملی هوشمند و نیز اپلیکیشن‌ها ارائه می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند