به گزارش خبرگزاری مهر، حجت نظری در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز جوان گفت: مدتی است در کشور بحث جوان‌گرایی مطرح است اما در عمل نمی‌بینیم که به موضوع جوانان پرداخته شود. وی افزود: مدتی پیش مصوبه‌ای در مجلس داشتیم با عنوان اصلاح قانون «منع به کارگیری بازنشستگان» که هر چقدر از زمان تصویب آن می‌گذرد، به نظر می‌رسد این قانون هدفی جز مدیریت شهری تهران نداشته است. اتفاقی که متاسفانه شاهد آن هستیم، این است که این قانون ضمانت اجرای لازم را ندارد و ما شاهد آن بوده و هستیم که از سمت‌های خود به دلیل منع به کارگیری بازنشستگان کنار گذاشته شده‌اند اما همچنان یا پست معادل یا بالاتر گرفته‌اند.

نظری تصریح کرد: دوستانی که فریاد می‌زدند قانون منع به کارگیری بازنشستگان در حال سوراخ شدن است، قانون در حال حاضر سوراخ سوراخ شده اما حلقوم این عزیزان بسته است. امیدوارم این گرفتگی حلقوم به خاطر بغض باشد نه به دلایل دیگر. وی با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان آن طور که باید اجرایی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: ظرف مدت کوتاهی اصلاحیه قانون به هیات رئیسه اعلام وصول شد که این اصلا پیام خوبی ندارد و نشان می‌دهد عده‌ای در پی لغو اجرای این قانون هستند.

این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به وضعیت مدیریت جوانان در مدیریت شهری اظهار کرد: در روز جوان سال گذشته بود که طرح کاهش سن مدیران شهرداری تهران را ارائه کردیم که البته سه ماه پیش به تصویب رسید و قرار بود ظرف یک ماه معاونت منابع انسانی شهرداری، لایحه آن را به شورا مجددا ارائه کند. در حال حاضر سه ماه از این تاریخ گذشته و هنوز هیچ لایحه‌ای به شورا ارائه نشده است و من فکر می‌کنم این نوع برخورد با جوانان و شعارهایی که درخصوص جوانان و جوان‌گرایی می‌دهند، در عمل اجرا نمی‌شود و رفتارها به جوان‌فریبی شباهت دارد و به‌عنوان نماینده بخش جوانان این نقد را به مجموعه مدیریت شهری و مجلس داریم که جوان‌گرایی را مبنا قرار نمی‌دهند.

نظری تاکید کرد: ما به دنبال استفاده از مدیران با سن پایین نیستیم، بلکه به دنبال رویکرد جوانی، تبادل و تعامل با شهرهای دنیا و مقایسه تطبیقی مدیریت و انجام امور هستیم.