وی با بیان اینکه متقاضیان دقت داشته باشند که باید اطلاعات آنها از ابتدا ثبت شود، ادامه داد: ممکن است برخی از افراد عنوان کنند که در سال‌های قبل طرح ترافیک دریافت کرده و نیازی نیست که اطلاعات خودروی خود را وارد کنند یا می‌خواهند از نام کاربری قبلی خود استفاده کنند، اما دقت داشته باشید که این سامانه برای طرح جدید ترافیک پایتخت ایجاد شده و متقاضیان باید اطلاعات خودروی خود را بار دیگر به‌طور کامل درج کنند.

مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه سرویس ارائه شده از سوی ثبت احوال محدود است، گفت: ممکن است متقاضیان در همان ابتدا با مشکل عدم‌تایید شماره کارت ملی مواجه شوند، اما لازم است متقاضیان صبور باشند؛ چراکه از روز گذشته مراجعه به سایت به شدت افزایش یافته و شهروندان می‌توانند در روزهای دیگر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، چراکه عوارض این طرح به‌صورت روزانه محاسبه می‌شود و عجله‌ای برای درج اطلاعات نیست.

وی با بیان اینکه با فعال‌سازی نام کاربری، کد فعال‌سازی به تلفن همراه درج شده در اطلاعات اولیه ارسال می‌شود، افزود: شهروندان دقت داشته باشند که ثبت اطلاعات محل سکونت تنها برای شهروندانی است که در داخل محدوده طرح ترافیک سکونت دارند و نیازی نیست افرادی که در داخل محدوده سکونت ندارند یا افرادی که محل کارشان در داخل محدوده است، این قسمت را تکمیل کنند. قنبرنژاد افزود: مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به سامانه my.tehran.ir سبب کند شدن سرور در برخی مواقع می‌شود، اما لازم است شهروندان صبور باشند تا بتوانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

طرح ترافیک امروز اعمال نمی‌شود

به دستور شهردار تهران و در راستای تسهیل تردد شهروندان در سطح شهر، امروز دوشنبه همزمان با آخرین روز کاری سال ۹۶ طرح ترافیک در پایتخت اعمال نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، بر این اساس و با توجه به هماهنگی به عمل آمده بین سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به منظور سهولت آمد و شد شهروندان، طرح ترافیک در روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۶ اجرا نخواهد شد و تمام خودروهای فاقد مجوز طرح ترافیک می‌توانند بدون نیاز به خرید مجوز روزانه، در صورت نیاز در معابر محدوده مرکزی شهر تردد کنند.